جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

شهرک صنعتی شن و ماسه در آمل راه اندازی می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شهرک صنعتی شن و ماسه در آمل راه اندازی می شود

شهرک صنعتی شن و ماسه در آمل راه اندازی می شود


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، از برنامه جدی این سازمان برای راه اندازی شهرک صنعتی شن و ماسه در مسیر رودخانه هراز شهرستان آمل به منظور بهره برداری اصولی از مصالح این رودخانه شد.

شهرک صنعتی شن و ماسه در آمل راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد محمدپورعمران در نشست هم اندیشی مدیران حوزه تولید و دستگاه های اجرایی مازندران در آمل گفت: هم اکنون به طور متوسط بیش از 60 درصد شن و ماسه تولیدی ومصرفی مازندران در شهرستان آمل تولید و تامین شود.

وی افزود: برداشت های بی رویه از بستر وحتی حریم رودخانه هراز درسال های گذشته متاسفانه خسارت های زیادی به این رودخانه مهم واستراتژیک شهرستان آمل زده وبه همین منظور سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران به دنبال آن هست که درمسیر رودخانه هراز زمینی بمساحت پنج هزار هکتار را تهیه تا بتوانیم مجموعه بزرگ شهرک صنعتی شن و ماسه را در مسیر این رودخانه راه اندازی کند.

وی اضافه کرد: با راه اندازی هرچه سریعتر این شهرک که از ماشین های پیشرفته در تولید وبهره برداری بکارگیری خواهد شد، عرضه شن وماسه را با قیمت پایین تر به متقاضیان عرضه خواهد کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، با اشاره به اینکه اکنون این سازمان از وضعیت معادن راضی نیست وبه مانند دیگر شهروندان و مسوولان دغدغه دارد، تصریح کرد: متاسفانه وضعیت واگذاری معادن در گذشته بدون برنامه بوده که امروز شاهد خسارت سنگینی دراین بخش هستیم.

محمدپور با بیان اینکه امروز فضای کسب و کار و تولید نیازمند حمایت بانکها است و باید در این راستا اقدامات ارزشمندی صورت گیرد، گفت: حسن نیت از سوی بانکها سراغ داریم و خوشبختانه بانکهای عامل مازندران با جامعه صنعتگران تعامل خوبی دارند ولی متاسفانه فشار از مرکز است.

وی خواستار ایجاد کمیته ای برای رفع مشکلات بین صنعت و بانکها در استان شد و تصریح کرد: همه تصمیمات کمیته باید مورد احترام همه باشد و هیچ بانکی حق ندارد تا مسائلی که در این کمیته تصمیم گیری نشده را خودسرانه اقدام کند.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران با انتقاد از شرکت دیزل سنگین آمل که بعد از 20 سال از فعالیت خود فقط 10 درصد زمین را مورد استفاده قرارداده است، افزود: 90 درصد زمین بلااستفاده است درحالی که ما برای گسترش شهرک صنعتی که سرمایه گذاران فراوانی علاقمند به ساخت کارخانه هستند با مشکل زمین مواجه هستیم.