جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

شهروندان مازندرانی مدیریت مصرف آب را سرلوحه کار خود قرار دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهروندان مازندرانی مدیریت مصرف آب را سرلوحه کار خود قرار دهند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب، گفت: به‌منظور تأمین آب مشترکان، شهروندان مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند.

شهروندان مازندرانی مدیریت مصرف آب را سرلوحه کار خود قرار دهند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران، ذبیح‌الله ذاکری با بیان اینکه همزمان با افزایش دمای هوا، مصرف آب نیز افزایش می‌یابد، اظهار کرد: مشترکان با به‌کارگیری روش‌های صرفه‌جویی و مدیریت مصرف مجموعه این شرکت را در تأمین آب شرب یاری کنند.

وی ادامه داد: شهروندان به‌منظور برخورداری از نعمت آب شرب در ساعات گرم روز مصارف غیرضروری را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران با تأکید بر اینکه با 20 درصد کاهش مصرف آب می‌توان از قطع جریان آب جلوگیری کرد و فصل تابستان را با کمترین چالش پشت سر گذاشت، تصریح کرد: استفاده از کاهنده‌های آب در منازل، امکان عمومی و ادارات یکی از شیوه‌های مدیریت مصرف است.

وی ادامه داد: استفاده از آب شرب برای مصارف کشاورزی و آبیاری باغ‌ها شیوه‌ای ناپسند محسوب می‌شود، لذا با جداسازی آب شرب و آب مورد نیاز برای آبیاری و کشاورزی هزینه‌های کمتری برای تأمین آب شرب تحمیل می‌شویم.

ذاکری با اشاره به در پیش بودن هفته صرفه‌جویی، گفت: با توجه به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب، هر ساله اول تا هفتم تیر ماه هفته صرفه‌جویی نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه در این ایام برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیاری پیش‌بینی شده است، گفت: برگزاری نشست خبری با رسانه‌های جمعی و ارائه گزارش عملکرد شرکت، برگزاری جلسات آموزشی، معرفی طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی به مردم به ویژه کشاورزان، معرفی جایگاه آب در باور و اعتقادات دینی و فرهنگی مردم، احیای سنن مذهبی و ملی در حفظ و نگهداری منابع آبی، اهمیت بهداشت آب و سلامت همگانی، بازدید از تأسیسات آب و فاضلاب، تجلیل از خانواده‌های کم‌مصرف، تبیین نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف و بیان اهیمت آب توسط ائمه جماعات و ... با تأکید بر اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است.