سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شهرستان نکا دارای ساحل آزاد و عمومی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرستان نکا دارای ساحل آزاد و عمومی می‌شود

دادستان نکا گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده شهرستان نکا به زودی دارای ساحل آزاد و عمومی می‌شود و مردم می‌توانند از این نعمت برخوردار شوند.

شهرستان نکا دارای ساحل آزاد و عمومی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: سال‌ها است که مردم این شهرستان نیازمندی خود را برای داشتن یک ساحل عمومی اعلام کرده‌اند که با بررسی‌های مختلف و پیگیری‌های مختلف، به‌زودی این ظرفیت برای نکا فراهم می‌شود.

وی افزود:‌ طرح آزادسازی 60 متر ساحل در دستور کار است تا رفع تصرف شده و مردم نکا بعد از انقلاب، دارای ساحل عمومی و آزاد شوند.

دادستان نکا همچنین با اشاره به چالش‌های مختلف در جامعه، گفت: پیشگیری و برخورد با افرادی که سلب امنیت برای مردم می‌کنند از مسائل مهمی است که در دستور کار است و با قوت دنبال می شود و با برهم‌زنندگان امنیت به‌شدت و براساس قانون برخوردی قاطع می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: فضای نگهداری سلاح غیرمجاز در نکا بسیار زیاد است که این موارد باید توسط نیروهای انتظامی، نظامی، امنیتی، سپاه پاسداران شناسایی شده و مجرمان مجازات شوند.

ملاکریمی با اعلام اینکه قبح استفاده و تیراندازی از سلاح شکاری در نکا از بین رفته است، یادآور شد: سلاح شکاری، سلاح گرم است که قانون‌گذار در کنار این سلاح، سلاح جنگی را آورده است که هر دو سلاح جزو مجازات‌های سلاح گرم است.

وی اضافه کرد: با هر شهروندی که در بین مردم ایجاد رعب و وحشت کند، برخورد می‌کنیم، چرا که اگر فردی با سلاح در جامعه ظاهر شود این فرد یعنی قصد قتل داشته و قانون با هر فردی که ناامنی با سلاح ایجاد کند و با عربده‌کشی و چاقوکشی سلب امنیت کند، برخوردی قاطع می‌کند.

دادستان نکا گفت: همه مسؤولان باید نظارت جدی بر زیر مجموعه در امورات مالی و بیت‌المال داشته باشند تا بحث اختلاس، پرداخت و دریافت رشوه و ... پیش نیاید که اگر دادستان به عنوان مدعی‌العموم احساس کند که بیت‌المال در حال تضییع است و به‌نوعی حیف و میل می‌شود، ورود پیدا می‎کند.

این مسؤول، ورود زودهنگام به بحث تبلیغات انتخابات را جرم دانست و بیان کرد: افرادی که زودهنگام به بحث انتخابات در حوزه ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا وارد شوند، مرتکب جرم شده‌اند و نهادهای مجری همچون فرمانداری باید بر این امر نظارت کامل داشته باشند و از چنین تبلیغاتی جلوگیری شود.

ملاکریمی همچنین در مورد فعالیت شرکت بادران اظهار کرد: این شرکت با مجوز رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد فعالیت شده اما اگر فعالیتی بر خلاف مجوز انجام دهد با آن برخورد می‌شود که مراتب در دست بررسی است.

* زندانیان رأی‌باز در نکا در ایام مرخصی مشغول خدمت می‌شوند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پیشنهاد دادیم که زندانیان رأی‌باز در نکا در ایام مرخصی مشغول خدمت شوند، تصریح کرد: هم‌اکنون 15 نفر از زندانیان رأی‌باز این شهرستان مشغول اشتغال شده و از حقوق برخوردارند که اولویت این اشتغال با شهرستان نکا است.

دادستان نکا همچنین در مورد مشکلاتی که شهروندان درباره انتقال خودروها به پارکینگ دارند، گفت: هیچ تصادف خسارتی که دارای بیمه باشد، خودرو به پارکینگ منتقل نمی‌شود و در تصادفات جرحی هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید پرونده ارسال شود تا خودروها در زمان طولانی در پارکینگ توقیف نشوند.

این مسؤول در مورد چگونگی امنیت در شهرک مسکن مهر نکا افزود: به‌زودی با شکل‌گیری پایگاه مقاومت بسیج، امنیت مناسب ایجاد می‌شود، ضمن اینکه هم‌اکنون هم گشت‌هایی مرتب در حال گشت‌زنی در منطقه هستند و در برنامه‌ریزی مقرر شده که کانکس نیروی انتظامی و حتی پایگاه نیروی انتظامی در این شهرک مستقر شود.

ملاکریمی، با اشاره به حساسیت دادگستری نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی و همچنین تعدی به حوزه منابع طبیعی، گفت: در بحث برخورد با افراد متخلف در بخش منابع طبیعی و اراضی کشاورزی، تابع قانون هستیم و در تصرف، تعدی و یا زمین‌خواری در منابع طبیعی با جدیت وارد عمل می‌شویم تا حقی از بیت‌المال ضایع نشود.