جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

شهرستان آمل امسال شاهد افزایش حدود 20 درصد تولید برنج است - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرستان آمل امسال شاهد افزایش حدود 20 درصد تولید برنج است

ˈسیدمرتضی امینی ˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: همچنین هجوم کرم ساقه خوار برنج نسبت به سالهای قبل کاهش داشته و مصرف سموم بعلاوه ضایعات و نیم دانه برنج نیز امسال کمتر بوده است.

وی ادامه داد: سالم بودن برنج تولیدی امسال از شالیزارهای شهرستان آمل قابل تضمین است و برخلاف تصورهای نادرست محصول سالم تولیدی شالیکاران زحمت کش این شهرستان به بازارهای مصرف عرضه می شود.

مدیرجهاد کشاورزی آمل تصریح کرد: امسال بیش از 37هزارهکتار زمین کشاورزی در شهرستان آمل شالی کشت شد و پیش بینی می شود، در کشت اول، دوم وپروش دوباره ( راتون) بیش از 200 هزار تن برنج سفید تولید شود.

امینی اضافه کرد: تاکنون شالی بیش از 60 درصد شالیزارهای آمل با کمباین های جدید برداشت برنج که درصد ضایعات کمتری نسبت به کمباین های قدیمی دارد، برداشت شده وبقیه نیز به تدریج درحال برداشت است.

وی ادامه داد: حدود 14 هزار هکتار از شالیزارهای آمل تاکنون پس از برداشت اول برنج، به زیرکشت دوم و پرورش رتون رفته است.

مدیرجهادکشاورزی آمل همچنین به شالیکاران این شهرستان درخصوص کشت دوباره برنج توصیه کرد و گفت : باتوجه به اینکه دوره زراعی پرورش ˈرتونˈ ( رشد دوباره ساقه های برداشت شده شالی اول) کمتر و مقاوم تر است و سم دهی کمتری می خواهد به جای نشاء کاری دوباره به پرورش رتون اقدام کنند.

شهرستان آمل یکی از مناطق مهم مازندران در تولید برنج است به طوری که سالانه برنج مورد نیاز حدود 5میلیون نفر از این شهرستان تامین می شود.