سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شهادت سردار تقوی در عراق در راستای حفظ اسلام بود - نمایش محتوای خبر

 

 

شهادت سردار تقوی در عراق در راستای حفظ اسلام بود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری، خواستار ایجاد وحدت در بین مسلمانان شد و اظهار کرد: یکی از دلایل وجود تفرقه در بین مسلمانان عدم توجه به مسئله امامت است، همین موضوع سبب ایجاد 73 فرقه در بین مسلمانان شد.
وی بیان کرد: بسیاری از مشکلات و پریشانی در بین مسلمانان به دلیل عدم توجه به وصیت پیامبران توسط عده‌ای بود و همین موضوع سبب تفرقه بین مسلمانان شد و اگر به مسئله امامتی که پیامبر اکرم(ص) اعلام کرد توجه می‌شد در حال حاضر مشکلی بین مسلمانان وجود نداشت.

نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: برای جلوگیری از مشکلات بین مسلمانان باید مشترکاتی که بین مسلمانان وجود دارد را تقویت و با اتحاد و همدلی زمینه کاهش مشکلات بین مسلمانان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که غربی‌ها در خاورمیانه به وجود آوردند، گفت: با اتحاد و همدلی بین مسلمانان مشکلات در منطقه خاورمیانه به کلی رفع می‌شود.

طبرسی با بیان اینکه خداوند بیشترین نعمت الهی را به مسلمانان داد، یادآور شد: دنیا در حال حاضر نیاز به  حرارت، نور و حرکت  دارد که این نیرو در دست مسلمانان است، اما باید این نعمت به خوبی و در راستای اعتلای اسلام مدیریت شود.

وی با اشاره به شهادت سردار حمید تقوی در سامره، گفت: سردار تقوی برای اعتلای اسلام عزیز خون داد و اگر این سردار بزرگوار در این منطقه خون نمی‌داد ما در اقصی نقاط کشور باید خون می‌دادیم، از طرفی بیشتر ائمه اطهار(ع) و به نوعی همه هستی ما مسلمانان و شیعیان در عراق دفن هستند و ما وظیفه داریم برای حفظ حرمت به امامان در این منطقه حضور فعال داشته باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم که فلسطین، عراق و سوریه مورد تعرض قرار گیرند، ادامه داد: شهادت در راه خدا بزرگ‌ترین منزلت برای انسان محسوب می‌شود و وظیفه شرعی مسلمانان کمک به همدیگر است و حضور ما در عراق برای دفاع از ائمه اطهار(ع) افتخار بزرگی برای ما محسوب می‌شود.

امام جمعه ساری با اشاره به حمایت آمریکا از رژیم فاسد و جعلی صهیونیستی، اظهار کرد: از زمان تشکیل سازمان ملل تاکنون 61 بار مصوبات این شورا توسط آمریکا وتو شد که بیشتر موارد در راستای حمایت از رژیم جعلی صهیونیستی بود، آمریکا تلاش دارد که سرزمین فلسطین را همیشه ناامن داشته باشد تا موقعیت رژیم صهیونیستی به خطر نیفتد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که آمریکا مانع وحدت در بین مسلمانان می‌شود، در راستای حمایت از فلسطین است، بسیاری از علمای جهان اسلام به مسئله وحدت تأکید دارند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها به ضرورت وحدت بین مسلمانان تأکید کردند.

این مسئول به برگزاری رزمایش ارتش در کشور اشاره کرد و گفت: این رزمایش 6 روز طول کشید و اقتدار نیروهای نظامی در این مانور به جهانیان نشان داده شد.

طبرسی در پایان با اشاره به اینکه در این مانور علاوه بر ارائه توان نظامی کشور بر ضرورت ایجاد صلح در منطقه و جهان تأکید شد و اعلام کردیم که ایران کشور جنگ‌طلبی نیست، اما اجازه تعدی به هیچ کشور و قدرتی را به خاک پاک ایران اسلامی نمی‌دهیم و در برابر زیاده‌خواهی هر کشور به خوبی ایستادگی می‌کنیم.

{jcomments off}