رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

شناسنامه دار شدن محصولات 23 هزار بهره بردار قائم شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسنامه دار شدن محصولات 23 هزار بهره بردار قائم شهری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر از شناسنامه دار شدن محصولات کشاورزی 23 هزار بهره بردار این شهرستان با تخصیص کد 16 رقمی خبر داد.

شناسنامه دار شدن محصولات 23 هزار بهره بردار قائم شهری

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی گفت: مدیریت جهاد کشاورزی قائم شهر برای شناسایی تولیدکنندگان محصولات سالم اقدام به کدگذاری بهره برداران کرده است.
وی ادامه داد: سه نوع فرم شناسنامه باغ و مزرعه، فرم پایش و فرم کارشناسان برای این کار طراحی شده که زمان حضور کارشناسان بسته به نوع محصولات و توصیه های کارشناسی در این فرم ها ثبت می شود.
فرهادی در خصوص کد 16 رقمی گفت: 8 رقم اول کد 16 رقمی شامل کد استان، شهرستان، بخش و روستا و دو رقم بعدی کد کلینیک گیاهپزشکی، سه رقم بعدی کد محصول و سه رقم آخر ، سه شماره پایانی کد ملی تولید کننده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر تصریح کرد: اگر باقیمانده سموم و آفت کش ها در این محصولات پس از عرضه به میادین مشاهده شود تولیدکننده و کارشناس مربوطه باید طبق قانون پاسخگو باشند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه کاربرد عوامل بیولوژیک دارای مزایای خاصی به جهت تولید محصول سالم و ارگانیک و کاهش مصرف سموم شیمیایی بوده و برای توسعه پایدار کشاورزی، کاهش هزینه تولید، اشتغالزایی، افزایش توان اقتصادی بهره بردار و در نهایت تامین امنیت غذایی جامعه و تولید محصول سالم الزامی است، گام های موثری از سوی جهاد کشاورزی برای رسیدن به این اهداف برداشته شده است.
فرهادی با بیان اینکه با استفاده از زنبورتریکوگراما برای مبارزه با کرم ساقه خوار و کفشدوزک جهت از بین بردن شپشک آرد آلود در مرکبات اقدامات موثری از سوی جهاد کشاورزی و بهره برداران صورت می گیرد گفت: برای شناسایی و کدگذاری تولیدکنندگان محصولات سالم با بکارگیری کلینیک های گیاه پزشکی و 11 کارشناس بخش خصوصی با ایجاد کد 16 رقمی حاوی اطلاعات استان، شهرستان و نوع محصول، 23 هزار بهره بردار شناسایی و تحت نظارت کلینیک های گیاه پزشکی قرار گرفتند.
قائمشهر 37 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد