جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

شناسنامه‌دار شدن 250 مسجد در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسنامه‌دار شدن 250 مسجد در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس در آمل، حجت‌الاسلام اسماعیل رمضانی صبح امروز در همایش تعامل و هم‌اندیشی یاوران مساجد و بقاع متبرکه که با هماهنگی سه دستگاه اجرایی سازمان تبلیغات، اداره اوقاف و امور خیریه و سپاه در آستانه امامزاده ابراهیم(ع) برگزار شد، از شناسنامه‌دار کردن 250 مساجد آمل در  دو ماه سال‌جاری بین 650 مساجد در سطح شهر و روستا خبر داد و گفت: با تلاش این سازمان فرم‌های شناسنامه فرهنگی مساجد بیان دهیاران، هیئت امنا و شوراهای اسلامی شهر و روستا توزیع شده است.

وی بیان داشت: در اجرای طرح ارائه شناسنامه فرهنگی روستاها، 320 روستای شهرستان آمل دارای شناسنامه فرهنگی شده تا روحانیون با دید و ذهنیت فرهنگی بهتر وارد این روستاها شوند.

رمضانی با اعلام اینکه هم‌اکنون در این سازمان پرتال مساجد راه‌اندازی و فعال است، اذعان داشت: این پرتال به منظور انتقال فعالیت‌های مساجد با انتخاب یک کاربر از سوی هیئت امنا در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل دیگر برنامه سازمان را اعزام دائمی مبلغان دینی به مساجد و حسینیه‌ها در ماه‌های محرم و رمضان بیان داشت و گفت: در این حوزه هیئت امنا برای آوردن این مبلغان مذهبی باید با سازمان هماهنگی و تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری در مساجد از سوی صاحبان عزا یادآور شد: صاحبان عزا در هنگام مراسم بهتر است با هماهنگی سازمان برای آوردن روحانی اقدام کنند.

رمضانی با بیان اینکه دهیاران در سطح روستاها موظف هستند در بخش مسائل فرهنگی و دینی اعتباراتی در نظر بگیرند، افزود: در این امر رایزنی‌هایی که فرماندار و بخشداران صورت گرفته تا دهیاران و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها توجیه شوند.

این مسئول با تاکید بر احداث خانه عالم خواستار مشارکت دهیاران و شوراها در اهدای زمین به سازمان تبلیغات شد و گفت: با اهدای زمین 200 متری از سوی روستائیان می‌توان برای ساخت خانه عالم اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 23 روستا زمین برای احداث خانه عالم به سازمان تبلیغات معرفی کرده که در صورت تخصیص بودجه عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.