جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

شناسنامه‌ای از ملت غیور ایران در عتبات عالیات نمایان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسنامه‌ای از ملت غیور ایران در عتبات عالیات نمایان شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور گفت: مازندران در مجموعه‌ای از دانش و تدبیر با بهره‌وری از هنر ایرانی در حرم و صحن و سرای ائمه اطهار، شناسنامه‌ای از ملت غیور ایران را در عتبات عالیات معرفی و نمایان کرد.

شناسنامه‌ای از ملت غیور ایران در عتبات عالیات نمایان شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام عیسی توپا‌حیدری در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، اظهار کرد: اهمیت توجه به بازسازی عتبات عالیات از منظر آیات و روایت همین بس که در آیه 33 سوره مبارکه شورا آمده است که تمامی مفسران اتفاق‌نظر دارند محبت به اهل بیت(ع) وظیفه تعیین‌شده است.

وی افزود: اطاعت از آنان، تکریم و بزرگ‌داشت، ابراز محبت و... یکی از موارد بازسازی و مرمت عتبات و حرم اهل بیت(ع) است که امام صادق(ع) فرمود: اگر کسی محبت کند و در ساخت و تعمیر اهل بیت(ع) کمک کند برکات زیاد دارد از جمله که از غرفه‌های بهشتی است این بهترین توفیق و تضمین بهشت و شفاعت پیغمبر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور و معاون فرهنگی ستاد عتبات عالیات غرب مازندران تصریح کرد: در این دنیا هر یک درهمی که برای اهل بیت(ع) هزینه کنیم 70 برابر پاداش دارد و این توفیق نصیب شیعیان ایران اسلامی شد تا خادم اهل بیت(ع) باشند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: این فرصت ممکن است دیگر فراهم نشود اکنون این توفیق شامل حال ما شد تا محبت خود را به اهل بیت(ع) کامل کنیم و در ساخت حرم اهل بیت(ع) توفیق پیدا کردیم با فرمان رهبری کربلا را بسازیم که توان پذیرش 27 میلیون زائر در اربعین امسال را داشت.

حیدری ادامه داد: مازندران در مجموعه‌ای از دانش و تدبیر با بهره‌وری از هنر ایرانی در حرم و صحن و سرای ائمه اطهار شناسنامه‌ای از ملت غیور ایران را معرفی و نمایان کرد.

وی با بیان اینکه در دیار علویان این توفیق را پیدا کردیم که در بین همه ستادهای عتبات کشور حضور پر شور و تأثیرگذارتر داشته و اکنون هم پروژه‌های در دست اقدام چون ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف را داریم، ادامه داد: ما که عقده ساخت صحن و سرای حضرت زهرا(س) در مدینه را داریم اکنون با مشارکت در ساخت صحن آن حضرت در کنار مرقد مولا علی(ع) که 220 هزار مترمربع در حال ساخت است و هر متر مربع 3 میلیون و 500 هزار تومان برآورد هزینه شد و خیری هم اعلام آمادگی کرد تا همه را تقبل کند.

معاون فرهنگی ستاد عتبات عالیات غرب مازندران اظهار کرد: گنبد حضرت علی(ع) و صحن حضرت زینب(س) هم در دست احداث است و نیازمند مشارکت دوست‌داران اهل بیت(ع) است تا در تکمیل آن تسریع شود.

این مسؤول بیان کرد: افتخار دیگر اینکه از نظر اعزام استاد کار از بین همه شهرها، شهرستان نور در رتبه نخست قرار دارد و بیشترین اعزام را داشته است.

حیدری گفت: امسال سقف تعهدات شهرستان 170 میلیون تومان است که با توجه به ارادت این مردم امیدواریم در اسرع وقت تأمین شود که البته این امر نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر است.