سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شناسایی 735 معلول در سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی 735 معلول در سوادکوه

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه‌ از شناسایی 735 معلول در این شهرستان خبر داد.

شناسایی 735 معلول در سوادکوه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حاتم داد‌مهر بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی‌ برنامه‌های بهزیستی با اشاره به اینکه شعار هفته بهزیستی امسال «ایرانی با نشاط با بهتر زیستن در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شد، گفت: سازمان بهزیستی در سال 59 به پیشنهاد شهید فیاض‌بخش و با ادغام 16 سازمان حمایتی و انجمن و مؤسسات خیریه در قالب لایحه قانونی به عنوان سازمان مستقل آغاز به‌کار کرد و در سال 83 نیز زیر‌مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حفظ کرامت انسانی و اخلاقی در دستور کار بهزیستی قرار دارد و سازمان بهزیستی اجتماع‌محور و سلامت‌نگر است، افزود: 735 نفر در شهرستان سوادکوه به عنوان معلول شناسایی شدند که به 400 نفر مستمری پرداخت می‌شود و به 135 خانوار بی‌سرپرست و بد‌سرست خدمات ارائه می‌کنیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه‌ به صدور دفتر‌چه درمانی برای 350 نفر، پرداخت ماهانه 22 میلیون تومان پرداخت مستمری برای معلولان و پرداخت کمک‌هزینه مختلف اشاره و خاطر‌نشان کرد: به 10 نفر از معلولان ضایع نخاعی علاوه بر مستمری ماهانه، 120 هزار تومان بابت حق پرستاری به خانواده آنان پرداخت می‌کند.

این مسؤول از پرداخت 17 میلیون تومان شهریه به 15 نفر از دانشجویان معلول در دو ترم گذشته خبر داد و با بیان اینکه چهار نفر از معلولان با پیگیری‌های اداره بهزیستی در سازمان‌های دولتی مشغول به‌کار شدند، اظهار کرد: در سال گذشته 25 میلیون تومان هزینه درمان و کمک‌های موردی بلاعوض به افراد پرداخت شد.

داد‌مهر از اختصاص 118 میلیون و 800 هزار تومان یارانه به مرکز توانبخشی روزانه افراد زیر 15 سال با ظرفیت 33 نفر خبر داد و افزود: 118 مورد وسیله توان‌بخشی و 62 مورد وسایل بهداشتی در بین افراد معلول توزیع شد.

وی از پرداخت بلا‌عوض 40 میلیون تومان برای ساخت مسکن و پرداخت 900 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای 66 نفر خبر داد و افزود: ماهانه حق‌بیمه خویش‌فرمایی و کار‌فرمایی 16 نفر از معلولان شهرستان توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه گفت: هزار و 132 نفر کودک تا 6 سال در قالب طرح تنبلی چشم یک‌بار معاینه شدند و 3 هزار بسته آموزشی در زمینه پیشگیری از معلولیت‌ها، اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی توزیع شد.