جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

شناسایی 30 منطقه آسیب‌پذیر در مازندران/ منطقه آلوده در استان نداریم - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی 30 منطقه آسیب‌پذیر در مازندران/ منطقه آلوده در استان نداریم

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از شناسایی 30 منطقه آسیب‌پذیر در این استان خبر داد.

شناسایی 30 منطقه آسیب‌پذیر در مازندران/ منطقه آلوده در استان نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، علیرضا یونسی در مراسم کلنگ‌زنی نخستین خانه محله این شهرستان به مناسبت نخستین روز هفته دولت، اظهار کرد: خانه محله در شهرستان آمل در در منطقه آسیب‌پذیر امت‌آباد ایجاد می‌شود.

وی با اعلام اینکه امروز محله‌ای در مازندران به‌عنوان منطقه آلوده نداریم، افزود: این مهم با تلاش همه مسؤولان و همکاری مردم حاصل شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تأکید بر اینکه 40 هزار معتاد در این استان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در طرح دارودرمانی و متادون‌تراپی حضور دارند، تصریح کرد: در گذشته آمارهای زیادی مبنی بر طلاق، آسیب‌های اجتماعی، نزاع، درگیری، قتل، توزیع مواد خانمان‌سوز مخدر در مناطق مختلف، محله‌های محروم و آسیب‌پذیر به گوش می‌رسید ولی هم‌اکنون این آمارها کاهش زیادی داشت.

این مسؤول با اشاره به بررسی‌های لازم و مطالعات عمیق از سوی کارشناسان، افراد خبره و توانمند برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از افزایش جرم‌ها، ادامه داد: در مناطق محروم و آسیب‌پذیر مظاهر زیادی از پدیده‌های زشت اجتماعی و فرهنگی شناسایی شد هر چند وجود مناطق امت‌آباد، کوی جهانبخش، ترک‌محله، کوچه غفاری، عباس‌آباد، و نوبنیاد برای استانی همانند مازندران خوشایند نیست.

یونسی با بیان فعالیت مسؤولان در شورای تامین استان مازندران و شناسایی افراد ساکن در مناطق آسیب‌پذیر، اضافه کرد: با بررسی‌های دقیق افراد نیازمند و بی‌سرپرست، معلولان، افراد دارای مشکلات درمانی و بیماران، زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست، افراد فاقد شناسنامه و افرادی که از وضعیت مسکن نامناسب رنج می‌برند به اداراتی همانند کمیته امداد، بهزیستی، ثبت احوال، بهداشت و درمان، شهرداری و دیگر نهادها معرفی شدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به شناسایی 30 منطقه آلوده و آسیب‌پذیر در مازندران، شناسایی و در دستور کار قرار گرفتند، بیان کرد: در اجرای طرح سکونت‌گاه‌های غیر رسمی ایجاد خانه محله در دستور کار قرار گرفته است همچنین در بازرسی خانه به خانه در این مناطق مواد مخدر، ابزار و لوازم سرقتی پیدا شد و افراد حاضر در این محلات دسته‌بندی شدند.

این مسؤول مازندران را یکی از استان‌های دارای سالمندان دانست و گفت: احتمال می‌رود تا سال 1415 مازندران یکی از استان‌های پیر کشور باشد.

یونسی ادامه داد: امروزه مازندران یکی از پنج استان پیر کشور است همچنین وجود تک‌فرزندی در خانواده‌ها و بالا رفتن سن ازدواج اقدام مناسبی نیست.

وی با اشاره به سیر نزولی رشد طلاق در مازندران، خاطرنشان کرد: طرح‌هایی برای کاهش طلاق و اعتیاد با بهره گرفتن از اساتید و کارشناسان برای استان مازندران در دست اقدام است.