سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

شناسایی 11 هزار هنرمند در مازندران / احیای انجمن‌های فرهنگی هنری در شهرستان‎ها - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی 11 هزار هنرمند در مازندران / احیای انجمن‌های فرهنگی هنری در شهرستان‎ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: 11 هزار هنرمند مازندرانی در حوزه‌های مختلف هنری فعالیت دارند.

شناسایی 11 هزار هنرمند در مازندران / احیای انجمن‌های فرهنگی هنری در شهرستان‎ها

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، احد جاودانی در حاشیه پنجمین همایش شلاب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این همایش از سلسله برنامه‌هایی است که در مازندران برای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و سنت‌های مازندران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه همایش مذکور با استقبال بسیار خوب مردم مازندران همراه بوده‌است، افزود. در رابطه با فعالیت فرهنگی هنری و ساماندهی هنرمندان در نظر داریم که در تمام حوزه‌های هنری، تجسمی، نمایشی، سینما، شعر و ادبیات و مجموع حوزه‌های مرتبط با هنر طراحی و برنامه‌ریزی داشته‌باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری جشنواره شلاب، شناسایی فرهنگ مازندران است، تصریح کرد: در این راستا آنچه در مازندران از گویش تا ضرب‌المثل‌های مازندرانی وجود داشته و سبب پیوند مردم بوده و نقاط مختلفی از مردم مازندران با آن انس گرفته‌بودند مورد توجه قرار گرفت، ولی در کنار آن نیز از هنرهای مختلف سایر استان‌ها که در سطح کشور موفقیت‌هایی را در حوزه هنری داشتند، بهره می‌بریم.

عضو شورای اداری مازندران ادامه داد: سعی می‌کنیم تا تلفیقی از فعالیت‌های فرهنگی مربوط به آداب و رسوم مازندران و آن‌چه در بین اقوام مختلف در کشور است، به وجود آید تا تنوع در فعالیت‌ها ایجاد شود.

جاودانی اظهار کرد: در مازندران 11 هزار هنرمند داریم که یا فارغ‌التحصیل رشته هنری هستند و یا در خلق آثار هنری به‌نوعی حضور داشتند که می‌توان لفظ هنرمند را بر آنها اطلاق کرد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی هنرمندان در قالب انجمن هنری و فرهنگی در همه شهرهای مازندران در حال احیاست، افزود: انجمن‌های شعر و ادبیات، هنرهای تجسمی، نمایش و موسیقی مازندران در حال راه‌اندازی است.

جاودانی در پایان گفت: در حوزه بیمه نیز درصدد شناسایی هنرمندان هستیم تا هم با هنرمندان جدید آشنا شویم و هم برای بیمه آنها قدم برداریم.