جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شناسایی فرهیختگان از رسالت های شورای فرهنگ عمومی است - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی فرهیختگان از رسالت های شورای فرهنگ عمومی است

حجت الاسلام ' عباسعلی ابراهیمی ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا معرفی این افراد را به عموم مردم ضروری دانست و از اهالی فرهنگ و هنر استان خواست تا با تولید فیلم، سریال، تالیف کتاب و سایر ابزار های فرهنگی در این زمینه اقدام جدی داشته باشند.

وی ب ااشاره به اینکه مفاخر و مشاهیر بزرگ ترین سرمایه هر قومند ، از مازندران به عنوان خاستگاه تشیع در کشور یاد کرد و افزود : این استان همواره مهد بزرگانی بوده است که معرفی آنان می تواند شناسنامه فرهنگی آن باشد.

ابراهیمی از جنگ نرم به عنوان یک پدیده شوم در جهت تخریب اعتقادات جوانان یاد کرد و گفت : به وسیله معرفی مفاخر و مشاهیرمان می توانیم در این مبارزه فرهنگی پیروز میدان باشیم.

او خواستار برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای احیای چهره های ماندگار استان شد.

رییس ستاد اقامه نماز مازندران بر ضرورت افزایش کیفیت برگزاری مراسم سوگواری در شهرهای استان تاکید کرد و یادآور شد: عزاداری های این استان با ضبغه فرهنگی و علوی می تواند الگوی مناسبی برای سراسر کشور باشد.

ابراهیمی سبک زندگی اسلامی و نقش آن را در تربیت دینی نسل جوان تشریح کرد و گفت : توجه به مبانی و الگوهای مطرح شده در این نوع از سبک زندگی راهگشای مناسبی برای برون رفت از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه است.

وی افزود : فرهنگ سازی ، آگاه سازی و تبیین الگوهای رفتاری و عملی در سبک زندگی اسلامی نیازمند ایجاد زمینه های فرهنگی و اجتماعی در جامعه بویژه خانواده ها است.

{jcomments off}