جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

شناسایی آثار 600 شهید ورزشکار در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی آثار 600 شهید ورزشکار در مازندران

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از شناسایی آثار 600 شهید ورزشکار در این استان خبر داد.

شناسایی آثار 600 شهید ورزشکار در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حبیب حسین‌زادگان در نخستین یادواره شهدای جامعه ورزش استان در سالن سید رسول حسینی اظهار کرد: لشکر 25 کربلا نقش بسیار اثرگذاری در دوران دفاع مقدس داشته است.

وی درباره روند برگزاری یادواره شهدای جامعه ورزش در استان، تصریح کرد: از ابتدای امسال کنگره شهید جامعه ورزش شهید اسدپورگلوگاهی را به عنوان شهید شاخص انتخاب شد و برای برگزاری این کنگره 68 برنامه با سپاه کربلای استان صورت گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اعلام اینکه بهترین برنامه فرهنگی ورزش و جوانان استان برگزاری این کنگره است، خاطرنشان کرد: چندین یادواره به نام این شهید در شرق استان با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران برگزار شده است.

وی بیان کرد: همه برنامه‌های که هدف‌گذاری شده بود با برنامه‌ریزی دقیق مدیریت شد.

حسین‌زادگان هدف از برگزاری این کنگره را ترویج فرهنگ پهلوانی عنوان کرد و ادامه داد: این کنگره می‌تواند الگوسازی برای جوانان شود تا مشی شهدا به جوانان ورزشکار انتقال پیدا کند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: مازندران 10 هزار و 400 شهید دارد که از بین این شهدا 600 شهید ورزشکار شناسایی شدند و آثار تعدادی از شهدا ثبت شد که در این زمینه در کشور رتبه نخست را در اختیار داریم.