سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شناخت ظرفیتها و ایجاد اشتغال مهمترین اولویت نخبگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

شناخت ظرفیتها و ایجاد اشتغال مهمترین اولویت نخبگان است

به گزارش ایرنا ˈاحمد علی مقیمیˈ پنجشنبه شب در همایش نخبگان ، مدیران و تاثیر گذاران نکایی که در سالن همایش ˈآبشناسانˈ ارتش در نکا برگزار شد اظهار داشت: نخبگان می توانند براساس طرح های کلی برنامه چشم انداز 1404 اقدام به برنامه ریزی مناسب برای استفاده از پتانسیل های مختلف شهر و منطقه کنند .

وی افزود: یکی از الزامات شهرستان، شناسایی ویژگی های سرمایه گذاری در آن است که باید با دقت مورد توجه و برنامه ریزی شود و حوزه های مختلف سرمایه گذاری با شناخت کامل ، مشخص شود.

به گفته مقیمی، نکا شهرستانی مستعد و دارای ویژگی های منحصر به فرد و برخوردار ازچهار اقلیم متفاوت است که باید با شناخت مناسب تنگناها و محدودیت های آن برای توسعه و پیشرفتش ، برنامه مدون ارائه شود.

نماینده مردم نکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سد گلورد نکا ظرفیت بسیار بزرگی برای اشتغال زایی و پیشرفت و شکوفایی امور کشاورزی است که هم اکنون زهکشی کانال های آب آن تا نزدیک گلوگاه انجام شده است و 30 هزار هکتار زمین کشاورزی از آن مشروب می شوند.

مقیمی گفت: نکا به دلیل نزدیکی به بندر و قرار گرفتن بین دو فرودگاه ساری و گرگان و دارا بودن زیر ساختهای مهم صنعتی ، ازموقعیت مناسبی برای ایجاد اشتغال برخوردار است .

وی گفت :نخبگان باید با برنامه در حوزه ایجاد اشتغال وارد شوند و در حوزه گردشگری، صنعت و کشاورزی برنامه ارائه دهند.