سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

شناختن فرهنگ سنتی و مدرن نیاز امروز جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

شناختن فرهنگ سنتی و مدرن نیاز امروز جامعه است

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه غفلت از این امر خطرات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت، از مسوولان مربوطه خواست تا بصورت جدی در این زمینه فعالیت کنند.

وی مازندران را به لحاظ برگزاری رویدادهای فرهنگی از استان های فعال کشور ارزیابی کرد و افزود: برای موفق بودن این برنامه ها باید نیاز جوانان را شناخت و به سلایق آنان احترام گذاشت.

ابراهیمی به تشکیل ستاد جوانان مازندران تاکید کرد و گفت: باید با برنامه راهبردی همه دغدغه آنان در این ستاد مورد بررسی قرار گیرد.

او با تاکید بر بررسی وضعیت موجود یاد آور شد: در برنامه راهبردی ساماندهی جوانان به تقویت تشکل مردم نهاد باید توجه ویژه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به برنامه ریزی غرب برای به انزوا کشاندن جوانان، گفت: برنامه های راهبردی برای جوانان باید جلوی رشد و گسترش سبک زندگی غربی را در کشور بگیرد.

وی خواهان افزایش میزان آگاهی جوانان شد و افزود: در این زمینه با بهره گیری از دانش و آموزه های اسلامی و ارتقاء هویت مذهبی و ملی می توان مانع رسوخ تهاجم فرهنگی شد.

ابراهیمی با اشاره به برتری و قابلیت های جوانان مازندرانی در رویدادهای فرهنگی خاطر نشان کرد: برای نتیجه گیری در هر اقدام فرهنگی ابتدا باید اعتماد جوانان را جلب کرد و دست آنان را برای اینگونه فعالیت ها باز گذاشت.

دبیر فرهنگ عمومی مازندران خواستار اجرای تبلیغ اثرگذار در جامعه شد و افزود: تبلیغی که برای هدایت جوانان در نظر گرفته می شود باید جامع و کامل باشد و سبب سرخوردگی آنان نشود.

ابراهیمی با اشاره به روحیه لطیف و حساس جوانان افزود: پاسخ دهی به پرسش ها و رفع شبهات آن نیز همواره باید توام با تکریم و بکارگیری لحن مشفقانه باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اقدامات فرهنگی در دست اجرا در کشور گفت: با توجه به هجمه های گوناگون دشمنان این اقدامات به تنهایی پاسخگو نیست.

او با اشاره به دسترسی راحت جوانان به مواد افیونی گفت: آنان بیش از این به مکان های تفریحی و مذهبی نیازمندند.