جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

شمار ناجیان غریق سواحل مازندران 30 درصد رشد یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

شمار ناجیان غریق سواحل مازندران 30 درصد رشد یافت

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا یونسی شامگاه جمعه در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح های فرهنگی استان افزود: این تعداد در 82 طرح سالمسازی دریا در 16 شهرستان استان فعالیت دارند.

وی اظهار داشت: یکی از نقاط آسیب پذیر، شنا در مناطق ممنوعه است که سعی شد با همکاری هلال احمر نسبت به پوشش این مناطق اقدام کنیم.

وی عنوان کرد: با اقدامات انجام شده، شمار غریق در سواحل استان از آغاز طرحهای سالمسازی دریا تا روز گذشته 90 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

یونسی با بیان اینکه تاکنون دو نفر غریق در سواحل استان داشتیم گفت: یک نفر در ساحل نور و دیگری در بابلسر غرق شدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: علاوه براینکه هلال احمر در مناطق ممنوعه شنا فعالیت دارند، ناجیان غریق نیز در این مناطق خدمات دهی می کنند.

وی با بیان اینکه سازمان عمران سواحل هنوز اجرایی نشده است گفت: هیئت دولت آیین نامه ای برای مدیریت سواحل ابلاغ کرده که وزارت کشور متولی ساماندهی سواحل است.

یونسی یادآور شد: دریا باید به عنوان مجموعه ای از سرمایه عظیم نگریست که در حوزه های مختلف از جمله گردشگری و اقتصاد نقش دارد و احداث اسکله در دریا نیز به استفاده بهینه از آن کمک می کند.

وی از سرمایه گذاران دعوت کرد تا برای سرمایه گذاری در بخش دریا اقدام کنند تا مردم و استان از سود آن نفع برند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از دریا باید چهار فصل باشد، گفت: ما آمادگی ارائه موافقت اصولی در چارچوب نیازهای مردم در حوزه دریا داریم.

مازندران 338 کیلومتر نوار ساحلی دارد.