سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شمارمساجد آمل برای برگزاری مراسم اعتکاف به 22 مسجد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

شمارمساجد آمل برای برگزاری مراسم اعتکاف به 22 مسجد افزایش یافت

حجت الاسلام ˈ اسماعیل رمضانیˈ امروز  به خبرنگار ایرنا گفت : این تعداد مسجد در پی استقبال پرشور و درخواست مردم برای برگزاری مراسم اعتکاف از 14 مکان مذهبی سال گذشته به بیش از 22 مسجد افزایش یافته و در صورت درخواست های بیشتر و نیز تامین اعتبارلازم به این تعداد اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بیش از دو هزار و500 نفر از قشرهای مختلف مردم در مراسم گروهی اعتکاف در این شهرستان شرکت کنند، افزود: در مراسم اعتکاف پارسال در آمل حدود هزار و186 نفر جضور داشتند که ازاین تعداد 352 نفر برادران و834 نفر خواهران بودند.

وی از مسئولان و نیکوکاران شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم ها خواستار کمک مالی به دست اندرکاران این مراسم شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل، با اشاره به اینکه روستائیان این شهرستان خواستار برگزاری مراسم اعتکاف در روستاها شدند، تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی آمل باهمکاری بخشداران 5 گانه شهرستان بر اساس امکانات موجود و استقبال معتکفان اقدام به افزایش تعداد مساجد و دیگر اماکن مذهبی برای برپایی این مراسم معنوی می کند.

حجت الاسلام رمضانی، از سنت حسنه اعتکاف به عنوان فرصت مناسبی برای خودسازی و تربیت آحاد جامعه به خصوص جوانان یاد کرد و افزود: باید از این فرصت مناسب برای برنامه های تربیتی و اخلاقی استفاده کرد.

وی، با اشاره به اعزام سخنران و مداح به مساجد محل اعتکاف این شهرستان عنوان کرد: برگزاری مسابقات علمی و توزیع کتابچه های اعتکاف از برنامه هایی است که از سوی اداره تبلیغات اسلامی آمل انجام می شود.

مراسم معنوی اعتکاف از روز سه شنبه 23 تا 25 اردییهشت برگزار می شود.