جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های تغییر کاربری اراضی کشاورزی مازندران شکل می گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های تغییر کاربری اراضی کشاورزی مازندران شکل می گیرد

به گزارش ایرنا، ˈ ربیع فلاح ˈ روز شنبه در نخستین جلسه شورای اداری سال 93 استان مازندران افزود: باید برای حفظ زمین کشاورزی در موضوع تغییر کاربری به شدت دخالت کنیم.

وی به اهمیت کشاورزی به عنوان اولویت نخست توسعه استان اشاره کرد و بیان داشت: با حفظ زمین می توانیم کشاورزی و در نتیجه امنیت غذایی را بوجود بیاوریم.

استاندار مازندران با تاکید بر این نکته که باید به نیروی انسانی نخبه و سرمایه گذار اعتماد کنیم، بیان داشت: برنامه های رونق اقتصادی متنوعی در حوزه های نفت و گاز، کشاورزی ، گردشگری و صنعت و معدن در استان طراحی شده است.

فلاح با بیان اینکه وزیر نفت وعده های امید بخشی در استفاده از انرژی نفت و گاز استان مازندران داده است، گفت: در این خصوص کارهای کارشناسی زیادی صورت گرفته است.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه وزیر نفت از وجود ظرفیت برای ساخت کارخانه پتروشیمی با ظرفیت اشتغالزایی 50 هزار نفری در استان خبر داده است، گفت: سرمایه گذار این بخش نیز وجود دارد.

استاندار مازندران به شعار سال جاری مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد، فرهنگ ، عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با مدیران با تجربه روند اقتصاد کشور را رشد داده اند.

وی با اشاره به اینکه مهار تورم و ایجاد درآمد در شش ماهه دوم سال 92 ، بیان داشت: با تدبیر و مدیریت صحیح جلوی گسترش تنش ها و حاشیه گرفته شده است و هر موقع حاشیه ها علیه دولتمردان به منافع عمومی مردم را در خطر بیاندازد ، دولت تحمل می کند.

استاندار از مازندران به عنوان نخسیتن استان اقامت گردشگران در تعطیلات نوروزی سال جاری یاد کرد و گفت: اقامت بیش از 9 میلیون نفر شب در استان نشانه اهمیت صنعت گردشگری استان است.

فلاح ادامه داد: به رغم کاهش آمار تصادفات اما تراکم ترافیکی بالا در محوهای مواصلاتی از مشکلات و موانع جدی توسعه گردشگری استان است.

استاندار مازندران با اشاره به اهمیت اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: برای اینکه درآمد های ناشی از اجرای این طرح به واحد های تولیدی و صنعتی استان به درستی پرداخت شود باید شناسنامه این واحد ها تهیه شود.

وی گفت: دولت مصمم به اجرای این طرح است و ثبت نام دریافت یارانه نقدی از بیستم آغاز خواهد شد.