رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

شعار هر خانه یک کارخانه با حمایت مسئولان محقق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شعار هر خانه یک کارخانه با حمایت مسئولان محقق می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، مریم جمشیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران شهرستان چالوس بیان داشت: با رایزنی با فرمانداران شهرستان‌های استان تصمیم گرفتیم تا آثار زنان موفق مشاغل خانگی را جمع‌آوری کنیم و با ایجاد نمایشگاه‌های دائمی و موقتی و همچنین بازارچه‌های دائمی در زمینه ایجاد انگیزه و اشتغالزایی بانوان گام برداریم.

وی به هم‌افزایی تمام دستگاه‌ها برای حل مشکلات بانوان تأکید کرد و گفت: در این راستا نیز برای توسعه سلامت و ورزش در نظر داریم تا کلاس‌های آموزشی مختلف برای زنان خانه‌دار و شاغل، آموزش بیماری‌های شایع زنان و کودکان و تغذیه سالم را همه روزه توسط دستگاه‌های مختلف دایر کینم.

جمشیدی اذعان داشت: با توجه به همه فعالیت‌هایی که در راستای بهبود وضعیت زندگی بانوان و خانواده‌ها در این استان انجام شد اما هنوز مشکلات زیادی در این بخش مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور تکریم خانواده، جشنواره زوج‌های خوشبخت را برای کاهش طلاق و آسیب‌های موجود در بین خانواده‌ها در سراسر استان از سال 92 در دستور کار قرار دادیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران بیان داشت: در جشنواره زوج‌های خوشبخت به‌منظور تربیت مربیان آموزشی ویژه خانواده‌ها سعی کردیم از تحصیلکرده‌های بیکار در رشته‌های امور تربیتی و روانشناسی استفاده کنیم.

وی از تشکیل کمیته آموزش بانوان خبر داد و تصریح کرد: کمیته آموزش بانوان در زمینه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی در سراسر استان تشکیل شد  و این کمیته تفاهمنامه‌هایی با امور خانواده و بانوان استانداری، بهزیستی و فنی‌ و حرفه‌ای با محوریت پیشگیری، درمان و مهارت افزایی در بانوان منعقد کرده است.

جمشیدی تأکید داشت: برای داشتن توسعه پایدار در کشور باید مشارکت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی همه آحاد جامعه به ویژه بانوان را افزایش دهیم و برای تحقق این امور  تلاش می‌کنیم تا زنان مازندارن الگوی زنان کشور باشند.