جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

شعار «مرگ بر آمریکا» ایران را به مذاکره دعوت کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

شعار «مرگ بر آمریکا» ایران را به مذاکره دعوت کرد

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه کشتار دانشجویان و دانش‌آموزان در سال 57 به‌دلیل مبارزه با استکبارستیزی بود، گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» بود که کشور ایران را به مذاکره دعوت کرد.

شعار «مرگ بر آمریکا» ایران را به مذاکره دعوت کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان ساری، با طرح این سوال که چرا حادثه کربلا اتفاق افتاد، اظهار کرد: نباید در سالروز شهادت امام حسین (ع) تنها برای مظلومیتش اشک ریخت، بلکه اشک و عزاداری برای سالار شهیدان باید همراه با معرفت باشد و به عمق فاجعه کربلا پی ببریم.

وی با بیان اینکه شخصیت‌های تاریخ عوض می‌شوند اما اصل جریان‌های تاریخ شبیه هم است، افزود: به چهار دلیل غضب الهی شامل حال قوم بنی‌اسرائیل شد، چرا که آنها منکر آیات خدا شدند، از انبیا و شخصیت‌های بزرگ خود دوری کردند، انسان‌های گنه‌کار، تجاوز‌گر و غارت‌گر شدند و مصداق بارز آن در دنیای امروز آمریکا و اسرائیل است.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: اگر بخواهیم به‌دنبال علت‌های حماسه کربلا باشیم، نباید از یاد خدا دور ماند، چرا که دوری از یاد خدا فرو رفتن در منجلاب و گرداب است و جامعه‌ای که یاد خدا در آن کم‌رنگ شد، آن جامعه تن به خواری و ذلت می‎دهد.

قاسمی با اشاره به در پیش بودن 25 محرم و سالروز شهادت امام زین‌العابدین (ع) اضافه کرد: امام زین‌العابدین (ع) فرمودند اگر کسی نگاه محبت‌آمیز به برادر دینی خود داشته باشد و با رفاقت و محبت برخورد کند، خداوند در نامه عملش عبادت محسوب می‌کند و باید سعی کنیم ریشه اختلافات را در جامعه به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه سه رویداد مهم در انقلاب اسلامی در 13 آبان اتفاق افتاد، ادامه داد: تبعید امام راحل به ترکیه در سال 43، کشتار دانشجویان و دانش‌آموزان در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 از رویداد‌های مهم 13 آبان بوده است.

قاسمی یادآور شد: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه به‌دلیل سخنرانی ایشان اتفاق افتاد، چرا که حاکمان وقت، سگ دست‌پرورده استکبار بودند و لایحه‌ای در کشور و مجلس آن زمان تصویب کردند که آمریکایی‌ها هر کاری می‌خواهند در این مملکت انجام دهند و کسی جرأت محاکمه آنها را ندارد.

امام جمعه موقت ساری افزود: تصور آنها بر این بوده حتی اگر خادم و آشپز آمریکایی بخواهد مرجع تقلید را در وسط بازار اعدام کند، نیروهای مسلح و دادگاه‌های ایران حق دستگیری و محاکمه آنها را ندارد بلکه باید دادگاه آمریکایی محاکمه کند که امام خمینی (ره) با یک سخنرانی در مقابل استکبار زمانه خود ایستاد و به جایی رساند که لرزه به اندام استکبار افتاد.

وی اضافه کرد: لایحه‌ای که در آن زمان تصویب کردند با سخنرانی امام خمینی (ره) افشا شد.

قاسمی با بیان اینکه در حال حاضر هم استکبارستیزی آمریکایی‌ها وجود دارد، گفت: به‌عنوان نمونه، کشور ژاپن که از نظر علمی و اقتصادی بسیار پیشرفت کرده است، اما آمریکایی‌ها بر گرده آن نشسته و اگر آمریکایی در کشور ژاپن جنایت کند، ژاپنی‌ها حق محاکمه را ندارند و باید از آمریکا اجازه بگیرند.

امام جمعه موقت ساری بیان کرد: کشتار دانشجویان و دانش‌آموزان در سال 57 به‌دلیل مبارزه با استکبارستیزی بوده که دانشجویان به خیابان‌ها آمدند و به همین دلیل تعدادی از دانشجویان و دانش‌آموزان به شهادت رسیدند.

وی به رویداد تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان سال 58 اشاره کرد و افزود: تنها چند وقت از پیروزی نظام جمهوری اسلامی نگذشت که دانشجویان مسلمان، سفارت آمریکا را گرفتند و به‌عنوان لانه جاسوسی به آنجا حمله کردند.

قاسمی اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا همان آمریکای دیروز است که دولت مردمی ایرانی در 28 مرداد 1320 با کودتا ساقط کرد و این همان آمریکایی است که ساواک را تأسیس کرد تا جوانان را به شهادت برساند.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا همان آمریکایی است که القاعده، داعش و طالبان را مورد حمایت خود قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: بنا به گفته رئیس‌جمهور آمریکا که شعار مرگ بر آمریکا از ایران برای ما سودی ندارد، اما کشور آمریکا باید بداند که همین شعار بوده که کشور ایران را به مذاکره دعوت کرد.

قاسمی با بیان اینکه دشمنان باید بدانند شعار مرگ بر آمریکا با خون ملت ایران عجین شده است، گفت: شعار مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شیطان و مرگ بر کسی که دانشمندان هسته‌ای ما را ترور می‌کند.