جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

شعارهای اعلام شده در سالجاری ازسوی رهبرمعظم انقلاب امکان تحقق دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

شعارهای اعلام شده در سالجاری ازسوی رهبرمعظم انقلاب امکان تحقق دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله نورالله طبرسی در اجلاس ائمه جمعه استان مازندران در مصلی شهرستان عباس آباد، تصریح کرد: اگر با اراده و همت برای تحقق منویات رهبری فرزانه انقلاب گام برداریم، به طور قطع این امور مهم تحقق می یابد که البته این موضوع به وحدت نظر و همدلی بین مسوولان نیز نیاز دارد و در این صورت است که مشکلات فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی و اشتغال نیز با انگیزه های مقدس حل و فصل خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش های کشورهای غربی برای جلوگیری از نفوذ روز افزون ایران در منطقه و جهان، گفت: درایت و اقتدار مقام معظم رهبری و نفوذ روز افزون ایران در منطقه غربی ها را به هراس انداخته است.

طبرسی گفت : جمهوری اسلامی ایران با قدرت و نفوذی که در منطقه و جهان دارد، واهمه ای از قدرت های استکباری به خود راه نمی دهد و غربی ها نیز نمی توانند مقابل گسترش نفوذ ایران مانع ایجاد کنند.

وی در ادامه با اشاره به فریبکاری جدید غربی ها با بهانه مقابله با تروریست های داعش، گفت: داعش خود دست پرورده امریکا و کشورهای غربی است و اکنون آنها ادعا می کنند که قصد مقابله با این گروهک تروریستی را دارند که این ادعا آنها بی معنا است.

نماینده استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری و اقتدار و صلابت ایشان در عرصه گوناگون، گفت: رهبر معظم انقلاب در شرایط حساس به عنوان ستونی برای کشور و جهان اسلام به شمار می روند و تا کنون مقتدرانه در مقابل مستکبران ایستاده و توطئه های آنان را خنثی کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت دلاورمردی ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس، گفت: دوران دفاع مقدس قطعه طلایی دوران انقلاب اسلامی بود که نباید فراموش شود. ما وظیفه داریم این حماسه ماندگار را به نسل های آینده انتقال دهیم و آنها را با این دوران افتخار آشنا کنیم.

آیت الله طبرسی ادامه داد: همه ما مدیون خلوص، ایمان و ایثارگری شهدای گرانقدر هستیم و حماسه آنان در تاریخ ایران مانند نگینی می درخشد.

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت همراهی علم با عمل و تاثیر آن در عرصه های مختلف، گفت: اگر عمل و اعتقاد نباشد علم نیز حاصل نشده و ثمری نخواهد داشت.

اجلاس ائمه جمعه استان مازندران روز چهارشنبه در مصلی شهرستان عباس اباد برگزار شد و در این اجلاس ائمه جمعه شهرها و شهرستان های استان مازندران به ذکر گوشه هایی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته، پرداختند.

حجت الاسلام محمد انتظاری مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان مازندران در این اجلاس در سخنانی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به مقوله فرهنگ، آن را جوهره تمام حرکت ها در نظام اسلامی دانست.

وی تصریح کرد: مدیریت جهادی نیز در سایه عزم، اراده، همت ، مجاهدت و سعی و تلاش مداوم و به برکت انگیزه های خدایی و حکیمانه دست اندرکاران تحقق می یابد و وظیفه ما فراهم آوردن زمینه تحقق این امور مهم به ویژه در شرایط خطیر و حساس کنونی است.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان مازندران همچنین محتوا بخشی به خطبه های نماز جمعه را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: محور قرآن باید همواره از مهم ترین مسایل مطرح در خطبه های نماز جمعه باشد و موضوعات به گونه ای شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شده، پیوند بخورد.

وی جوانگرایی و تحول در نمازهای جمعه را اقدامی جدی دانست و گفت: گام های خوبی در استان مازندران در این خصوص برداشته شده است و این روند ادامه خواهد داشت.