جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ششمین دوره مسابقات قرآنی سما در بابل به کار خود پایان داد - نمایش محتوای خبر

 

 

ششمین دوره مسابقات قرآنی سما در بابل به کار خود پایان داد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی دانشکده فنی‌وحرفه‌ای سما بابل در مراسم اختتامیه طرح قدس منطقه سه سما مازندران در بابل اظهار داشت: سازمان سما در سال 1370 براساس قانون ایجاد مدارس غیرانتفاعی مصوب پنج خرداد 64 مجلس شورای اسلامی و تصویب هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس و هم‌اکنون 600 مدرسه و مجتمع آموزشی را زیر پوشش دارد.

جمال صادقی افزود: مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد بابل از سال 74 با تاسیس مدرسه شروع به فعالیت کرده و در سال 82 اقدام به تاسیس و راه‌اندازی آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای سما در زمینی به مساحت 600 متر مربع در واحد بابل کرده است.

وی جذب 370 دانشجو در سال 91 و جذب 500 دانشجو در سال 92 در رشته‌های کودک‌یاری، صنایع شیمیایی، ساختمان، صنایع چوب‌وکاغذ، نقشه‌کشی عمومی،نقشه‌کشی،معماری، گرافیک و الکترونیک را از جمله فعالیت‌های واحد سما بابل برشمرد و ابراز امیدواری کرد از مهر 93 نسبت به پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی ناپیوسته رشته‌های حسابداری،معماری، ساختمان،تربیت بدنی و عمران اقدام می‌شود.

صادقی در ادامه درباره مسابقات طرح قدس منطقه سه سما مازندران اظهار داشت: در مرحله پایانی مسابقات قرآنی طرح قدس 95 نفر به مرحله پایانی راه یافتند که از این تعداد 33 دانش‌آموز، 34 دانشجو و 28 نفر کارمند هستند.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی دانشکده فنی‌وحرفه‌ای سما بابل به نتایج ششمین دوره مسابقات قرآنی طرح قدس ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و کارکنان منطقه سه سازمان سما اشاره و تصریح کرد: در روخوانی و روان‌خوانی متوسطه اول برادران مجتبی اولادزاد از قائمشهر  اول، در بخش روخوانی و روان‌خوانی متوسطه دوم خواهران، سیده‌فاطمه حسینی از بابل اول و فاطمه علیزاده از ساری دوم و در روخوانی و روان‌خوانی متوسطه دوم برادران رضا صابر از قائمشهر اول شد.

صادقی بیان داشت: در بخش قرائت به روش ترتیل متوسطه اول برادران، محمد لک‌پوریان از چالوس اول، بخش قرائت به روش ترتیل متوسطه دوم خواهران، کوثر سراج از ساری اول، بخش قرائت به روش ترتیل متوسطه دوم برادران محمد جواد قربانی از تنکابن اول شد.                 

وی تصریح کرد: در مفاهیم متوسطه اول خواهران، برادران اعظم عرب‌زاده از تنکابن نفر اول شد.

این مسئول گفت: در بخش روخوانی و روان‌خوانی دانشجویان دختر ملیکا بهادری از بابل اول، هاجر لقمانپور زرینی از ساری دوم و فائزه کوکبی صفا از قائمشهر سوم شدند.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی دانشکده فنی‌وحرفه‌ای سما بابل با اشاره به بخش روخوانی و روان‌خوانی دانشجویان پسر، محسن راستگو  از ساری اول، بهنام براری از قائمشهر دوم و فرهاد اقبالی از آمل سوم شد، گفت: بخش قرائت به روش ترتیل دانشجویان دختر، مرجان خوش‌ساز حیدری از ساری اول، زینت‌السادات صداقت از بابل دوم و مائده تسلیمی از آمل  سوم ودر بخش قرائت به روش ترتیل دانشجویان پسر حسن علیپور  از ساری شد.             

وی افزود: در بخش حفظ و ترجمه دانشجویان دختر، رباب صحرایی خامسلو  از ساری اول و در بخش تفسیر دانشجویان دختر، مریم رمضانی از ساری اول و زینت‌السادات صداقت از بابل دوم شدند.

صادقی خاطرنشان کرد: در بخش روخوانی و روان‌خوانی کارکنان زن، زینب ملاتبار از بابل اول و فاطمه نجفدری از آمل دوم، بخش روخوانی و روان‌خوانی کارکنان مرد، مجتبی یزدان‌پناه از قائمشهر اول و محمد قلی‌پور از آمل دوم و خاتون رنجبر از نور و سیدمرتضی ساداتی از بابل مشترکا سوم شدند.

وی بیان داشت: در بخش قرائت به روش ترتیل کارکنان زن، رحیمه خباز از ساری نفر اول رقیه شمس از چالوس نفر دوم کلثوم سعدیان از نور نفر سوم، در بخش قرائت به روش ترتیل کارکنان مرد مسعود شجاعی از قائمشهر نفر اول و جعفر نصیرناتری از چالوس نفر دوم شد.

صادقی اذعان داشت: در بخش حفظ و ترجمه کارکنان مرد مهدی تاجور از ساری نفر اول و در بخش تفسیر کارکنان زن رحیمه خباز از ساری اول،حمیده شاکریان از آمل دوم و الهام احسانی از بابل سوم شدند.