جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

شرکت 9 هزار نفر از خانواده های شهدا و ایثارگر در طرح اوقات فراغت - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت 9 هزار نفر از خانواده های شهدا و ایثارگر در طرح اوقات فراغت

ˈعباسعلی رضاییˈ امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا طرح اوقات فراغت را فرصت مناسبی برای بروز خلاقیت ها و نوآوری ها ، استفاده بهینه از فرصت ها ، فراهم کردن زمینه رشد ، شکوفایی و بالندگی خانواده های شاهد و ایثارگر دانست.

وی ادامه داد: خانواده های شاهد و ایثارگر در طرح اوقات فراغت سالجاری در رشته های مختلف شامل، رایانه ، نقاشی ، خوشنویسی ، خیاطی ، عکاسی ، طراحی ، تئاتر ، بدنسازی ، فوتبال ، والیبال نشسته ، موسیقی و استخر به فعالیت می پردازند.

وی اظهارداشت: طرح اوقات فراغت ویژه خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و آزادگان استان از اوایل تیر ماه سالجاری در 21 شهرستان مازندران بطور همزمان آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: کلاس های معتدد آموزشی در شش کانون فرهنگی شاهد و ایثارگر استان با شروع طرح اوقات فراغت در رشته های یاد شده فعالیت های خود را آغاز کرده است.

وی فراگیری و کسب مهارت، تقویت امور تحصیلی ، ارتقای سطح علمی دانش آموزان شاهد و ایثارگر را از اهداف مهم طرح غنی سازی اوقات فراغت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگر مازندران ذکر کرد .

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در بخش دیگر از این گفت و گو به طرح ساماندهی گلزارهای شهدای استان اشاره کرد و گفت: امسال 24 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی گلزارهای شهدای این خطه اختصاص یافت.

ˈرضاییˈ افزود: امسال 38 گلزار با 767 مزار شهید در سطح شهرها و روستاهای استان ساماندهی می شود.

وی تعداد گلزارهای شهدا در حال ساماندهی در این خطه را 112 مورد با یکهزار و 347 مزار شهید اعلام کرد و اظهارداشت: 43 درصد گلزارهای شهدای مازندران تا بحال ساماندهی شده است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اضافه کرد: ساماندهی 502 گلزار شهید مشتمل بر چهار هزار و 323 مزار در مازندران تا کنون خاتمه یافته است.

وی گفت: یکهزار و 594 گلزار شهید در استان وجود دارد که 10 هزار و 215 مزار را در خود جای داده است و از لحاظ پراکندگی، تعداد هزار و 495 گلزار شهید روستایی با شش هزار و 507 مزار و 99 گلزارشهری با سه هزار و 708 مزار شهید وجود دارد.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای ساماندهی گلزار شهدا با حمایت استانداری مازندران و مشارکت دستگاه های اجرایی به ویژه سازمان های عضو کارگروه گلزارها تمام توان خود را در تحقق بخشیدن به این مهم به کار می گیرد تا قبور منور شهدا را مطابق با جایگاه مقدس شهیدان گرانقدر ساماندهی نماید.

استان مازندران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از 10 هزار و 400 شهید، 32 هزار جانباز و مجروح و دو هزار و 800 آزاده تقدیم نظام اسلامی کرد.