جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

شرکت 85 فارغ‎التحصیل پزشک عمومی در آزمون صلاحیت بالینی - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت 85 فارغ‎التحصیل پزشک عمومی در آزمون صلاحیت بالینی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شرکت 85 فارغ‎التحصیل نیم‎سال نخست تحصیلی دانشگاه‎های علوم پزشکی منطقه یک کشور در دانشکده پرستاری و مامایی «نسیبه» ساری خبر داد.

شرکت 85 فارغ‎التحصیل پزشک عمومی در آزمون صلاحیت بالینی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدصادق رضایی در حاشیه برگزاری آزمون صلاحیت فارغ‎التحصیلان پزشکی عمومی منطقه یک کشور که در دانشکده پرستاری و مامایی نسیبه‌ ساری برگزار شد، گفت: آزمون صلاحیت بالینی به‌صورت هم‌زمان در مراکز 10گانه آمایش آموزش عالی سلامت برگزار شد که دانشگاه علوم پزشکی مازندران مجری آزمون منطقه یک کشور است.

وی اظهار کرد: در این آزمون، 23 فارغ‎التحصیل پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی در گلستان، 17 نفر در سمنان و 45 نفر در مازندران که جزو منطقه یک آمایش سلامت هستند، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران شرکت کردند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این آزمون‎ها در سنجش عملی فارغ‎التحصیلان نقش داشته و کاربردی و عملی است، افزود: هدف از آزمون، شناسایی صلاحیت بالینی افرادی است که دوره فارغ‎التحصیلی پزشکی عمومی را می‎گذرانند و از بهمن‎ماه به بعد فارغ‌التحصیل می‌شوند، همچنین کسانی که شرایط ثبت‌نام در آزمون دستیاری را دارند باید این آزمون را هم قبول بشوند.

رضایی بیان کرد: در مجموع، 85 نفر در آزمون سنجش مهارت عملی شرکت کردند که شامل دانشجویان در حال فارغ‎التحصیل از دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، بابل، سمنان، شاهرود و گلستان از منطقه یک آمایش عالی سلامت هستند.

وی گفت: این آزمون دو بار در سال برگزار می‌شود، اگر فارغ‎التحصیلان در آزمون نخست قبول نشوند، تا چهار بار حق شرکت دارند، این آزمون‌ها نیز شامل شرح حال گرفتن، معاینه بالینی، مصاحبه بین پزشک و بیمار و اقدام عملی مثل احیای بیمار است.