جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

شرکت 6 هزار دانش‌آموز مازندرانی در طرح هسته‌های فرهنگی - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت 6 هزار دانش‌آموز مازندرانی در طرح هسته‌های فرهنگی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علیرضا زرقانی صبح امروز در مراسم اختتامیه طرح اوقات فراغت( هسته‌ای فرهنگی جوان) شهرستان چالوس اظهار داشت: طرح هسته‌های فرهنگی جوان در استان مازندران با 100 کلاس و 100 بوستان معرفت به‌کار خود پایان داد.

وی افزود: طرح هسته‌های فرهنگی جوان در حقیقت اهداف فرهنگی ناب اسلام را پیاده می‌کند که در این میان شهرستان چالوس با کسب رتبه‌های برتر هر سال بهتر از گذشته خوش می‌درخشد.

زرقانی با تاکید بر استمرار کلاس‌های طرح هسته‌های فرهنگی جوان خاطر‌نشان کرد: با جمع‌ شدن دانش‌آموزان به‌ صورت هسته‌ای در طول سال و همچنین مدیریت و مسئولیت شخصی با انتقال مطالب آموخته شده از طریق پیامک، تلفن و یا صحبت حضوری می‌توان در استمرار و دوام این کلاس‌ها گام نهاد.

وی تصریح کرد: تدوین نشریات توسط دانش‌آموزان و اینکه برخی از این دانش‌آموزان سمت مدیر مسئولی نشریات را عهده‌دار شدند و همچنین اداره کردن برخی از سایت‌های کشوری از مهم‌ترین دستاوردهایی بود که در طرح هسته‌های فرهنگی جوان نصیب دانش‌آموزان شد.
رئیس اداره فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران به عمده فعالیت‌های صورت گرفته در طرح هسته‌های فرهنگی جوان اشاره کرد و بیان داشت: تشکیل کلاس‌های پرسش‌ و پاسخ، تهیه و تدوین نشریات فرهنگی جوان، به‌ روز کردن وبلاگ‌های هسته‌ فرهنگی جوان، اعزام نفرات برتر کلاس‌ها به مشهد مقدس، دیدار با خانواده‌های شهدا، اجرای فعالیت‌های ورزشی، مسابقات فرهنگی، دیدار با شخصیت‌های مهم، ملاقات با بیماران و اردوهای داخل استانی از عمده فعالیت‌های طرح ‌هسته‌های فرهنگی جوان امسال بوده است.

وی ابراز داشت: ایجاد بصیرت در بین نسل جوان، افزایش سلامتی روحی و روانی دانش‌آموزان، افزایش سلامت اجتماعی و امنیت، کمک به افزایش خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها و شکوفا شدن استعدادها و نیز افزایش زمینه مشارکت‌های اجتماعی از مهم‌ترین اهدافی است که در کلاس‌های هسته‌های فرهنگی جوان دنبال می‌شود.

زرقانی خاطر‌نشان کرد: در این طرح‌ها که به‌ مدت دو ماه به‌ طول انجامید کلاس‌های مختلف فرهنگی و قرآنی با حضور مربیان قرآنی و روحانیون، آموزش اینترنت و وبلاگ‌نویسی، کلاس‌های درسی ریاضی و انگلیسی، کلاس‌های طراحی، نقاشی و سفالگری نیز برگزار شد.

وی در پایان متذکر شد: با توجه به اینکه ترغیب جوانان به استفاده از خلوت شخصی و لحظاتی با خود بودن موجب تقویت ذهن و رشد خودآگاهی آنان شده و همچنین موجب می‌شود تا درک جامع‌تری از زندگی نیز به دست بیاورند، بنابراین باید در تشویق نسل جوان به داشتن برنامه‌ای مفید و جامع شامل ورزش و فعالیت‌های فیزیکی، کتابخوانی، پرورش ذوق و هنر و تقویت مبانی دینی و اخلاقی همت گمارد.