جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

شرکت 1813 نفر از کارکنان فرماندهی انتظامی مازندران در دوره حفظ قرآن کریم - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت 1813 نفر از کارکنان فرماندهی انتظامی مازندران در دوره حفظ قرآن کریم

مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران گفت: امسال یک‌هزار و 813 نفر از کارکنان فرماندهی انتظامی مازندران در دوره حفظ قرآن کریم مشارکت کردند.

شرکت 1813 نفر از کارکنان فرماندهی انتظامی مازندران در دوره حفظ قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام علی نوری در مراسم محفل انس با قرآن کریم کارکنان فرماندهی انتظامی مازندران به شاخص‌های عملکرد دارالقرآن معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی مازندران اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون هزار و 813 نفر داوطلب شرکت در آزمون حفظ قرآن بودند.

وی اظهار کرد: سال گذشته یک‌هزار و 274 نفر از پرسنل فرماندهی انتظامی مازندران موفق به حفظ قرآن شدند.

مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: از ابتدای سال تاکنون 125 کلاس حفظ قرآن کریم به‌صورت هفتگی در طول سال برگزار شد که سال گذشته 105 کلاس تشکیل شده بود.

این مسؤول در ادامه به تعداد نفرات برتر و قبول‌شدگان در آزمون حفظ 5 تا 30 جزء قرآن اشاره کرد و گفت: سال گذشته 235 در آزمون حفظ قرآن شرکت کردند که این میزان در سال جاری به 435 داوطلب شرکت کننده رسیده است.

نوری برگزاری کلاس نهج‌البلاغه را از دیگر فعالیت‌های فرهنگی مذهبی در نیروی انتظامی دانست و ادامه داد: سال گذشته 420 نفر و امسال 492 نفر در کلاس‌های نهج‌البلاغه مشارکت کردند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کلاس صحیفه سجادیه از سری فعالیت‌های فرهنگی مذهبی است که امسال در فرماندهی انتظامی مورد استقبال قرار گرفت، تصریح کرد: 345 نفر در کلاس صحیفه سجادیه مشارکت کردند.

مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: امسال 27 جلسه محفل انس با قرآن کریم کارکنان فرماندهی انتظامی استان در امام‌زاده‌ها و مساجد تشکیل شده است.

این مسؤول با بیان اینکه امسال 106 جلسه محفل انس با قرآن در شهرستان‌ها برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این بخش سال گذشته 126 جلسه در شهرستان‌ها برگزار شده است.

نوری با اعلام اینکه جلسه انس با قرآن به‌صورت خانه به خانه هم انجام می‌شود، افزود: سال گذشته 583 جلسه انس با قرآن به‌صورت خانه به خانه برگزار شد که از ابتدای سال تاکنون 410 جلسه برگزار شده است.

مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران به محفل انس با قرآن در کوپ‌ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته 385 جلسه و از ابتدای سال تاکنون 310 محفل انس با قرآن در کوپ‌ها برگزار شده است.

وی جایزه بزرگ حفظ قرآن کریم را در سال گذشته یک دستگاه خودرو سمند دانست و افزود: جایزه بزرگ امسال حفظ قرآن کریم یک دستگاه خودرو سمند و چند دستگاه موتورسیکلت است.

نوری ترغیب و تشویق را ابزار مناسب برای روی آوردن به حفظ قرآن دانست و گفت: علاقمندان به حفظ قرآن کریم در حین فعالیت خود به مشهد، قم و جمکران اعزام می‌شوند که امسال 372 نفر در این اردوهای زیارتی شرکت کردند.

مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران، تصریح کرد: نفرات برتر در مسابقات قران به عتبات و عالیات اعزام می‌شوند که یک‎هزار و 500 نفر امسال به کربلای معلا اعزام شدند.