جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

شرق مازندران غرق در سیلاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شرق مازندران غرق در سیلاب

...

وقوع بلایای طبیعی و غیرطبیعی بویژه جریان های سیل خانمان برانداز و ویرانگر که هر دو سال یک بار در مازندران رخ می دهد از مشکلاتی است که تاکنون به طور جدی برای پیشگیری از آن اقدام اساسی صورت نگرفته است.
آمارهای رسمی نشان می دهد که از یک دهه پیش تاکنون این استان شاهد وقوع سیلاب های متعددی بوده که از خود خسارت های سنگینی بر بخش زیرساخت ها، ابنیه، تاسیسات زیربنایی و واحدهای مسکونی بر جای گذاشتند به نحوی که همچنان خرابی های ناشی از این بلای طبیعی در بسیاری از مناطق روستایی و شهری باقی است.
براساس اطلاعات جمع آوری شده از منابع رسمی از سال 73 تاکنون حدود 10 مورد سیل در برخی از شهرستان های مازندران از جمله نوشهر، چالوس، کلاردشت، بهشهر، نکا، محمودآباد، سوادکوه و در روزهای اخیر نیز دوباره در غرب مازندران به ویژه بخش بلده نور جاری شده که خسارت های سنگینی به این مناطق وارد کرده است.
سیلی که در واپسین روزهای باقی مانده از سال 97  شهرهای مرکزی و شرق این استان را درگیر کرده و مشکلاتی را به وجود آورده است.
این سیل متاسفانه به بخش های مختلف تاسیسات زیربنایی از قبیل راه های ارتباطی اصلی و فرعی روستایی، پل ها و دیواره های حفاظتی رودخانه ها، خطوط انتقال برق و مخابرات، واحدهای مسکونی، اراضی کشاورزی خسارت های سنگینی وارد کرد.

سال تولید: 1398