جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

شرف‌الدین: حضور 800 مدعو در مسابقات قرآنی تحولی فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

شرف‌الدین: حضور 800 مدعو در مسابقات قرآنی تحولی فرهنگی است

زهرا شرف الدین صبح امروز در حاشیه مراسم اختتامیه سی‌و پنجمین دوره مسابقات قرآنی کشور در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری نحو برگزاری مسابقات و آمادگی متسابقین را مطلوب دانست و اظهار داشت: تلاش کردیم تا میزبان خوبی برای حاملان و قاریان قرآن کریم در مازندران باشیم.

وی میزبانی این دوره از مسابقات در مازندران را توفیق دانست و ادامه داد: دیار علویان همیشه در فعالیت‌های فرهنگی و دینی پیشتاز است.

شرف‌الدین با بیان اینکه هرچه انس با قرآن  و درک به مفاهیم کلام وحی بیشتر شود زندگی از آرامش بیشتری برخوردار خواهد بود، تصریح کرد: اتصال انسان به عالم معنوی و آیات نورانی قرآن روح انسان را زلال و با صفا می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: آرامشی که انسان از نورانیت قرآن کسب می‌کند باعث آرامش وجود می‌شود.

مسئول کمیته بانوان مسابقات سراسری قرآن کریم در مازندران با بیان اینکه هماهنگی برای حضور در مسابقات بر عهده ما بود، گفت: با هماهنگی‌هایی که از طریق فرمانداری‌های شهرستان‌ها شده بود روزانه 800 مدعو از فضای معنوی قرآنی استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد: سهمیه هر شهرستان حدود 80 تا 240 نفر بود تا برای حضور در مراسم مسابقات قرآنی از سطح استان به مرکز مازندران بیایند.

شرف‌الدین پلاژ ناجا را به لحاظ امکانات سالن همایشی و خوابگاهی برای قاریان و عوامل مسابقات مناسب دانست و گفت: مطلوب بودن فضای مسابقه و رفاهی قاریان و عوامل این دوره از مسابقات قرآنی ویژه بانوان رضایت مهمانان را به همراه داشت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران اذعان داشت: با برپایی مسابقات قرآن در مرکز مازندران در 17 شهرستان استان محافل انس با قرآن نیز ویژه بانوان برگزار شد.