رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

شرط حداکثر سقف سنی بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر حذف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شرط حداکثر سقف سنی بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر حذف شد

کلیه افراد ساکن در روستا که حداقل 18سال تمام دارند می توانند عضو این صندوق شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی بشیری شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران در توضیح شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر اظهار داشت: کلیه افراد ساکن در روستاها ومناطق عشایری ؛ اعم از مرد یا زن ، سرپرست خانوار  یا غیر سرپرست خانوار که دارای حداقل 18 سال تمام باشند می توانند عضو صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر شوند تا در آینده با داشتن شرایط قانونی از  مزایای بازنشستگی ، ازکار افتادگی کلی و مستمری بازماندگان  برخوردار شوند .

وی افزود: با حذف شرط حداکثر سقف سنی برای عضویت ، مردان بالای 55 سال و زنان بالای 50 سال نیز می توانند عضو این صندوق شده و  در صورت تحقق شرایط از مزایای قانونی صندوق استفاده کنند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان مازندران با بیان اینکه حق بیمه در صندوق ،15 درصد از سطح درآمدی انتخابی توسط بیمه شده، افزود: بیمه شده تنها با پرداخت 5درصد از حق بیمه می تواند از مزایای این بیمه بهره مند شود به طوریکه در سال جاری این درصد بین 90هزار تا 234هزار تومان است.

بشیری در خصوص نقل و انتقال سوابق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: نقل و انتقال سوابق بیمه ای از این صندوق به سایر صندوقهای بیمه ای و بلعکس از سایر صندوقها به این صندوق بر اساس قانون نقل و انتقال کسورات بازنشستگی امکانپذیر است.

وی تاکید کرد: توصیه ما به بیمه شدگان این است که برای جلوگیری از تضییع حق و حقوقشان زمانی نسبت به انتقال سوابق بیمه ای خود اقدام کنند که در یکی از صندوقهای بیمه ای مشمول برخورداری از مزایای بلند مدت شوند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان مازندران در خصوص نحوه دسترسی به سوابق بیمه ای بیان داشت: کلیه بیمه شدگان می توانندبا مراجعه به سایت صندوق www.roostaa.ir  ویا ارسال کد ملی به سامانه پیام کوتاه 300027 ضمن رویت سوابق ، از تکالیف بیمه ای خود نیز مطلع شوند.