جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

شرایط مناسبی برای فعالیت تجار ایرانی در بازار روسیه فراهم شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

شرایط مناسبی برای فعالیت تجار ایرانی در بازار روسیه فراهم شده است

'غلامرضا عشریه ' امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نور افزود : با توجه به تحریم های اخیر غرب علیه روسیه و نیاز این کشور به برخی از کالاهای اساسی، روابط اقتصادی ایران و روسیه متحول خواهد شد.

وی اظهارداشت: برای تحقق این مهم ، کمیته ویژه ای در مازندران متشکل از گروه تجاری - اقتصادی به سرپرستی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار و نیز فعالان اقتصادی استان در سه گروه موادغذایی، کشاورزی و دام و طیور قرار است در آینده نزدیک به این کشور اعزام شوند.

رییس اتاق بازرگانی مازندران ابراز امیدوار کرد که با اعزام این هیات رشد و توسعه اقتصاد مازندران و افزایش حجم صادرات به روسیه محقق و دروازه های تجاری روسیه به روی بازرگانان ایرانی و مازندرانی بیش از پیش گشوده شود.

مازندران با برخورداری از زیرساخت هایی از جمله استقرار سه بندر در شهرستان های ساری ، فریدونکنار و نوشهر و سه فرودگاه و راه های ارتباطی شامل هراز، فیروزکوه و کندوان در صادرات و واردات کالا از استان های مطرح کشور است.

آمارهای موجود نشان می دهد که مازندران در تولید محصولاتی نظیر چای ، شیرخام ، ماهیان سردابی ، گوشت قرمز ، عسل ، دانه های روغنی ، گل های شاخه بریده ، میوه های هسته دار مقام دوم را در کشور دارد.

استقرار حدود سه هزار باب واحد تولیدی صنعتی و معدنی ، تولید حدود 200 هزار تن کیوی و 150 هزارتن گوشت مرغ از قابلیت هایی است مازندران است.

{jcomments off}