رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شرایط برای برگزاری انتخابات قانونمند بامشارکت حداکثری مردم فراهم است - نمایش محتوای خبر

 

 

شرایط برای برگزاری انتخابات قانونمند بامشارکت حداکثری مردم فراهم است

هادی ابراهیمیˈ روز جمعه در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان مازندران در ساری افزود: بی شک اقشار مختلف مردم با حضور در پای صندوق های اخذ رای حماسه ای بی بدیل در تاریخ نظام اسلامی ثبت خواهند کرد.

وی اظهارداشت: با دستور وزیر کشور کار اخذ رای از ساعت هشت صبح امروز در تمامی حوزه های انتخابیه آغاز شد.

وی مدت زمان اخذ رای را 10 ساعت ذکرکرد و گفت: در صورت صلاحدید مسوولان این زمان قابل تمدید است.

وی از مردم خواست با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین ساعت اخذ رای گیری در پای صندوق های رای حاضر شوند و به فرد مورد نظر خود رای دهند.

رییس ستاد انتخابات مازندران همچنین از مردم خواست تا در هنگار رای گیری شناسنامه و کارت ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.

بیش از چهار هزار نفر بعنوان ناظران انتخابات شوراهای شهر و روستا در مازندران ونیز 11هزار و815 نفر به عنوان ناظران شورای نگهبان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ومیان دوره ای مجلس در این استان را برعهده دارند.

بیش از دو میلیون ه8 هزار و 843 نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات پیش رو یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند که از این تعداد بیش از 56هزار و 452 نفر رای اولی هستند.

تعداد هفت هزار و 934 صندوق شعبات اخذ رای انتخابات در مازندران در نظرگرفته شده که از این تعداد 3 هزار و 784 شعبه ریاست جمهوری، 3هزار و 691 شوراهای اسلامی و 459 شعبه میان دوره ای مجلس حوزه تنکابن، رامسر وعباس آباد است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در 58 شهر و دوهزار و 367 روستای استان مازندران برگزار می شود.

منبع:ایرنا