جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

شدت آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها امسال بیشتر بود - نمایش محتوای خبر

 

 

شدت آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها امسال بیشتر بود

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، خداکرم جلالی در همایش طبیعت‌گردی که آمفی تئاتر هتل رامسر برگزار شده بود اظهار داشت: بزرگان دینی ما پیام‌های بسیاری در رابطه با طبیعت و استفاده درست از آن برای ما نقل کرده‌اند که ما نتوانستیم پیام‌های سخنان بزرگان دینی خود را به درستی بگیریم.

وی افزود: طبیعت درمانی را می‌توان از طبیعت‌گردی دریافت کرد اما این در صورتی است که ما بتوانیم استفاده درست از منابع طبیعی خود داشته و تخریب و محصور کردن ثروت‌های خدادادی را فراموش نکنیم.

این مسئول بیان کرد: دنیا امروز توانسته با کمک دانش با طبیعت ارتباط برقرار کرده و از طبیعت در مراحل مختلف استفاده و بهره‌برداری کند.

جلالی اظهار داشت: یک عزم ملی در کشور لازم است تا بتوان به اهداف خود در زمینه طبیعت‌گردی و تعامل انسان با طبیعت  برسیم.

وی تصریح کرد: کنترل و مبارزه را باید تا کی به صورت یک‌طرفه ادامه دهیم، طبیعت مظلوم و بی‌پناه است و مسئولان باید نگذارند حقوق طبیعت زایل شود.

این مسئول اذعان داشت: متاسفانه شدت آتش‌سوزی‌ها در سال جاری بیشتر از سال‌های گذشته بوده  و استفاده بی‌رویه،  آسیب رساندن به طبیعت و پراکندن زباله در طبیعت جزیی از رفتار ما شده است در حالی که نباید یک زباله هم ازسوی ما در طبیعت ریخته و به ان اضافه شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: باید برای استفاده و حفاظت از جنگل و ثروت خدادادی هزینه شود.

وی افزود: رفتارهای غیرکارشناسی ما سبب شده که سیل، آتش‌سوزی، خشکسالی و... به طبیعت تحمیل شده و آسیب‌های جدی به طبیعت بی‌پناه وارد آید که جبران این آسیب‌ها گاها هزاران سال زمان لازم دارد.