رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۸

شتاب عملیات تعریض محور سوادکوه با پرداخت مطالبات پیمانکاران - نمایش محتوای خبر

 

 

شتاب عملیات تعریض محور سوادکوه با پرداخت مطالبات پیمانکاران

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با پرداخت مطالبات پیمانکاران، عملیات تعریض محور سوادکوه شتاب مضاعفی می‌گیرد.

شتاب عملیات تعریض محور سوادکوه با پرداخت مطالبات پیمانکاران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، علی نورزاد در بازدید از اجرای عملیات تعریض و ارتقاء محور قائم‌شهر ـ فیروزکوه (قطعه دوم) اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی نگاه ویژه‌ای برای اتمام عملیات اجرایی تعریض این محور دارد.

وی با اعلام تأکید ویژه مقام عالی وزارت درباره ارتقاء و ایمن‌سازی محورهای استان، تصریح کرد: اقبال و استقبال عموم کاربران جاده‌ای برای تردد از سطح محورهای مازندران بالاست، از این رو امیدواریم با برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف بتوانیم سرعت قابل توجهی در روند اجرایی این پروژه داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درباره عملیات اجرایی تعریض محور قائم‌شهر ـ فیروزکوه، افزود: طول این محور ارتباطی در حوزه استحفاظی مازندران 84 کیلومتر بوده که 71 کیلومتر عملیات تعریض انجام شده است.

این مسؤول با اشاره بر محدودیت‌ها و چالش‌های موجود در روند اجرایی پروژه‌های راه‌سازی در استان، ادامه داد: همت و غیرت به همراه تلاش و کوشش تمامی متصدیان برای اتمام این پروژه ستودنی است.

نورزاد ادامه داد: امیدواریم با توجه به پرداخت مطالبات پیمانکاران سخت‌کوش این پروژه توسط شرکت ساخت، در آینده‌ای بس نزدیک شاهد بهره‌برداری نهایی از این محور شریانی باشیم.

وی از آزاده‌راه ساری ـ قائم‌شهر نیز بازدید کرد و گفت: آزادراه قائم‌شهر ـ ساری به طول 44/5 کیلومتر از عبور متانکلا (قبل از قائم‌شهر) شروع تا بعد از پلیس‌راه ساری (واقع در محور ساری ـ نکا) ختم می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این آزادراه از بین شهرهای ساری، قائم‌شهر و میاندورود عبور می‌کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: کاهش بار ترافیک درون‌شهری شهرهای ساری، قائم‌شهر و میاندورود، کاهش مصرف سوخت و کاهش زمان سفر از مزیت‌های این پروژه است.                                                                                                                           

نورزاد گفت: پیگیری پیشرفت فیزیکی ساخت‌وسازها، اتخاذ راهکاری‌های فوری برای ساماندهی در روان‌سازی ترافیک، طرح مناسب برای ترافیک عبوری از شهرهای بین‌راهی از جمله برنامه‌هایی است که به جد در دستور کار قرار دارد.