جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

شب وصال - نمایش محتوای صدا

 

 

شب وصال

تهیه کننده : فرهاد قلی نژاد
نویسنده: لطف الله سعیدی فر
گوینده : سید جمال الدین موسوی

شب وصال عنوان برنامه ایست ویژه شبهای قدر به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژاد که از صدای تبرستان به صورت زنده پخش می شود.

رادیو به‌عنوان یکی از رسانه‌های اثرگذار و فرهنگ‌ساز، نقش بسیار مهمّی در راهبری جامعه به سوی اهداف مورد نظرِ اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دارد که باید با برنامه‌ریزی دقیق در امور برنامه‌سازی، این نقش را به بهترین شکل، ایفا نماید. بنابراین برنامه‌سازانِ آن، برآنند تا با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی، مقتضیات زمانی و نیازهای مخاطبین خود، برنامه‌هایی شایسته‌ی فهم و باور مخاطبان خود ارایه نمایند. ویژه‌برنامه‌ی «شب وصال» ماه مبارک رمضان یکی از برنامه‌هایی است که برای مردم شریف و متدیّن مازندران درشب های قدر، تهیّه، تولید و پخش می‌شود.
برنامه شب وصال در  سه شب قدر ماه مبارک رمضان  از صدای مرکز مازندران پخش خواهد شد .

شب های قدر فرصت بندگی و دلدادگی برای همه مردم است شب راز و نیاز با معبود بدون هیچ واسطه و پرده، همراهی مردم در این شب های عزیز و ایجاد یک فضا برای حضور در راز و نیاز و دل سپردن به معبود یکی از وظایف رسانه ی ملی است و رادیو به واسطه سهل بودن در دسترسی این نیاز را به راحتی ایجاد می نماید.

برای بازگشتن به ‌سوی حضرت حق و توبه کردن از گناهان و پیمودن راه درست. شب قدر، فرصتی برای پاک کردن ظاهر و باطن از هر آلودگی، شب‌زنده‌داری و سبک شدن روح از بار گناهان و رهایی از دوزخ است. فرصتی دوباره برای اظهار شرمساری و پشیمانی از گذشته‌ها است.
رادیو مازندران، همچون سال های گذشته همراه و همدل با مردم خوب مازندران در شهرهای مختلف با برنامه ریزی های قبلی در این مراسم معنوی حضور پیدا می کند.

برنامه شب وصال در  سه شب قدر ماه مبارک رمضان  به صورت زنده جهت پوشش مراسم شب قدر در جای جای  استان مازندران به مدت  300 دقیقه از صدای مرکز مازندران پخش خواهد شد .

شبی است که «لیلة البراتش» خوانند:

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
                                و اندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند


چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی            

                                آن شب قدر که این تازه براتم دادند

آیتم ها :
مقدمه
پخش سرود و مداحی
گزارش های زنده سطح استان
پخش مناجات حضرت امیرالمومنین
پخش دعای جوشن کبیر
مراسم قرآن به سر
و ....

 

سال تولید: 1399