رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

شب شمالی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب شمالی

Loading the player...

عنوان مجله ای تلویزیونی به تهیه کنندگی مفیدی است که هر شب به شکل زنده ، ساعت 21:00 به مدت 50 دقیقه از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
     زندگی ما تکرار اتفاقاتی است بی وقفه،از دیروز تا امروز و تا فردا ،اما به رغم تکراری بودن زنده اند؛ لذا پرداختن به آنها در برنامه های تلویزیونی تکراری نیست چون تا زندگی جاریست این اتفاق باقیست.مجله تلویزیونی شبانه  شب شمالی موضوع محور نیست اما هویت دارد و هویت آن توجه به موضوعات فرهنگی و هنری استان است .این برنامه یک مجله فرهنگی شبانه است که قالب آن ترکیبی استودیویی بوده و به صورت زنده اجرا می شود . زبان و گویش برنامه نیز به تناسب آیتم ها و موضوعات آنها می تواند ترکیبی از فارسی و مازندرانی باشد.اما آنچه مهم است این است که مجری برنامه بتواند گویش و لهجه درستی از زبان فارسی و مازندرانی را ادا کند.این برنامه سعی میکند با نگاهی  فرهنگی در قالب یک جنگ شبانه در کنار مباحث کارشناسی فرهنگ بومی استان دست به خلق لحظاتی  مفرح و جذاب برای مخاطبان بزند.یعنی اهداف ارشادی – تبلیغی ، اطلاعاتی - آموزشی وتفریحی سرگرمی را همزمان دنبال کند.بدین صورت که با آوردن چهره های شاخص علمی ،فرهنگی استان در کنار نمایش آداب و رسوم و فرهنگ غنی و اصیل مازندرانی ،نگاهی نو به فرهنگ مازندران داشته باشد. تا پاسخی باشد به انتقادهای موجود در زمینه نحوه پرداختن به فرهنگ بومی استان مبنی بر روستا زدگی و دوری از واقعیت ها و پیشرفتهای مدرن امروزی .یعنی این برنامه از یک سو میتواند با پرداختن به خرده فرهنگهای بومی در روستاها و بخش ها و جذب مخاطبان عام به ارتقای سلائق ساده آنان کمک کند و از دیگر سو با نمایش پتانسیل چهره های علمی و فرهنگی استان انتظارات قشر فرهیخته را از شبکه استانی ، برآورده سازد و محلی باشد برای تجمیع این سلائق در راستای ارتقا و تعالی فرهنگ بومی استان و زنده نگه داشتن نقاط قوت آن. این برنامه از یک مجری مسلط به فرهنگ بومی برای اجرای گفتگوهای کارشناسی در استودیو بهره می برد و شامل آیتم های زیر جهت ایجاد تنوع و ریتم در برنامه می باشد که بعضا توسط گزارشگران و یا کارشناسان اجرا میشود.و در هر برنامه به تناسب زمان و یا مناسبتها تعدادی از این آیتمها آورده می شود.  در بخش استودیو علاوه بر بحث کارشناسی ،رویدادهای فرهنگی استان نیز ارائه می شود .
     این برنامه سعی میکند با نگاهی علمی -  فرهنگی در قالب یک جنگ شبانه در کنار مباحث کارشناسی فرهنگ بومی استان اهداف ارشادی – تبلیغی ، اطلاعاتی - آموزشی و تفریحی -  سرگرمی را همزمان دنبال کند.
آیتمهای برنامه ها عبارتند از: آواها و نواها- سفر به دیار سبز- دستها و نقشها- کارشناسی

 


 

سال تولید: 1394

کارگردان:احمد شاه بابازاده
مجری: هادی میرقربانی
تصویربرداران:ذاکری-پارسی نژاد-جلالی
صدابرداران:طورسوادکوهی-محمود موسوی
دستیارصدا:حسین شاملیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ممنون از برنامه بسیار خوب و سرگرم کننده شما.همچنین... مرتضی حسینی ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ ۱۴:۰۲
باسلام از برنامه خیلی خوبتون خیلی خیلی دلنشینه از... حامو ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۳:۴۸

حامو
باسلام از برنامه خیلی خوبتون
خیلی خیلی دلنشینه
از شماعاجزانه یه تقاضادارم اونم اینکه دربرنامه نهم خرداد دربرنامتون یه جوون اومد خوند خواستم اسم و فامیلشو بدونم تاآهنگی روکه خوند دانلودکنم(باعنوان:خدا غریبما)
خله ممنون از شمه خاره برنامه
حامدشعبانی ازبابلسر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۳:۴۸
مرتضی حسینی
ممنون از برنامه بسیار خوب و سرگرم کننده شما.همچنین عرض خسته نباشید خدمت تهیه کننده برنامه و مجری عزیز و عوامل زحمت کش.هر شب به همراه خانواده این برنامه را می بینیم و لذت میبریم و روحیه مون عوض میشه. اجرای زنده موسیقی محلی واقعا دلنشینه.برنامه دوشنبه بیست و هشتم دیماه با حضور برادران محمدی که بسیار عالی بود.لطفا اگه امکانش هست برام ارسال کنید یا لینک دانلودش رو بزارین.
خدا قوت-سید مرتضی حسینی /کردکوی
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ ۱۴:۰۲