جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

شبکه‌های ناایمن برق در مازندران شناسایی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه‌های ناایمن برق در مازندران شناسایی شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران بر شناسایی کانون‌های خطر و شبکه‌های ناایمن برق و تلاش در جهت ایمن‌سازی شبکه برق در استان تأکید کرد.

شبکه‌های ناایمن برق در مازندران شناسایی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، قاسم شهابی در همایش مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق مازندران در ساری، به اهمیت جان انسان‌ها و ضرورت ایمنی در مجموعه شرکت‌های توزیع پرداخت و اظهار کرد: هدف‌گذاری تلفات انسانی در این شرکت صفر است و اصل در ایمنی، پیشگیری از رخداد حوادث است.

وی افزود: در مجموعه شرکت توزیع برق مازندران کارهای بسیار خوبی برای ایمنی کارکنان، پیمانکاران و مردم و شبکه صورت گرفته که از جمله می‌توان به راه‌اندازی مؤسسه آموزشی دانش که از کم‌سابقه‌ترین مراکز آموزشی کشور است اشاره کرد که در افزایش سطح اطلاعات و آگاهی کارکنان و پیمانکاران بسیار مؤثر و مفید بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تأکید بر اینکه مدیران امورها، رؤسای بخش‌ها و رؤسای بهره‌برداری باید معلم و مربی آموزش سیم‌بانان باشند، تصری کرد: هر کسی که با برق کار می‌کند باید آموزش‌دیده باشد و مدیران و رؤسای بهره‌برداری امورها و بخش‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارند و باید به جدّ پیگیر آموزش کارکنان و... باشند.

این مسؤول از برگزاری جلسات تحلیل حوادث در ستاد شرکت و جلسات ذکر ایمنی در امورهای توزیع خبر داد و یادآور شد: این جلسات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و منفعت آن هم به سازمان و کارکنان و رشد توسعه جامعه برمی‌گردد.

شهابی پیشنهاد در دستور کار قراردادن ممیزی ایمنی در سطح توانیر را ارائه و بر شناسایی کانون‌های خطر و شبکه‌های ناایمن و تلاش در جهت ایمن‌سازی شبکه تأکید کرد.

وی حضور سرپرستان در محل انجام کارها را ضروری دانست و گفت: سرپرست گروه کاری در قبال نفرات گروه و عملکرد آنها در حین انجام وظیفه مسؤول است و هماهنگی‌های قبل، حین و بعد انجام کارها به عهده سرپرست گروه  است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد: تمام اقدامات باید براساس برنامه‌ریزی قبلی و با دستور و نظارت مستقیم سرپرست گروه انجام شود و سرپرست گروه باید با چک لیست هر بخش را کنترل کند و در برابر مقامات مافوق پاسخگو بوده و به هیچ وجه تا اتمام کار حق ترک محل کار گروه را ندارد مگر اینکه کار بطور کامل پایان یابد.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران نیز فاکتورهای فرهنگ و باور، هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و... در ایمنی بسیار با اهمیت دانست.

رضا غفاری از برگزاری نهمین جلسه کمیته عالی ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت  و چهلمین همایش بهره‌برداری کشور خبر داد و افزود: فرهنگ ایمنی باید به‌عنوان یک شاخص آشکار در بهره‌برداری به ما کمک کند و آنچه در ایمنی جواب می‌دهد کار تیمی است که باید با دقت نسبت به این موارد حساس باشیم.

وی با بیان اینکه ایمنی یک فرایندی است که هم درون‌زا و هم برون‌زاست، گفت: ایمنی در توزیع برق مازندران تنها یک اولویت نیست بلکه یک ارزش است و از آنجایی که نیروی انسانی مهم‌ترین رکن سازمان‌های پیشرفته است ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.