سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شباهنگام - نمایش محتوای صدا

 

 

شباهنگام

تهیه کننده و نویسنده : مهدی اوشیب نتاج

گوینده : رضا اخروی
گزارشگر : غلامرضا علی نژاد
نویسنده آیتمی : الهام جوادی فرد
راوی داستان های کوتاه : مهدی قاسم زاده
کارشناس کتاب : علیرضا اوشیب نتاج ( معاون امور کتابخانه های استان )

«شباهنگام» عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی مهدی اوشیب نتاج هر شب از ساعت ۲۲ تا ۲۳:۳۰ به صورت زنده از صدای شبکه مازندران پخش خواهد شد.

در روزگاری نه چندان دور ، رادیو تنها همراه شبانه ی مخاطبان بوده و خانواده ها را با داستان های شب ، دور هم جمع می کرد . اما با ظهور رقیبی سرسخت همچون تلویزیون ، خانواده ها ترجیح می دهند شب ها را با سریال های تلویزیونی بگذرانند و رادیو را همدم روزانه ی خود قرار دهند . اما برنامه سازان رادیو از قافله عقب  نمانده و مخاطبان خاص را هدف قرار دادند .
امروزه مخاطبان شبانه ی رادیو کسانی هستند که به تنهایی رادیو گوش می دهند و شبکه ها را آگاهانه انتخاب می کنند و بدون شک ارزش کسی که آگاهانه شبکه ای خاص و برنامه ای خاص را انتخاب می کند به مراتب بیشتر از کسی است که به صورت گذرا شنونده ی رادیو می شود .
مخاطبان شبانه ی این سالهای رادیو فقط به دنبال شنیدن موسیقی های شبانه نیست ، او در کنار موسیقی ، به دنبال دریافت اطلاعات و مفاهیم تازه است و همین امر کار را برای برنامه سازان اندکی سخت تر می کند.
رادیو مازندران دیرزمانی است که اقدام به طراحی برنامه ای شبانه نموده با عنوان شباهنگام که هر شب از ساعت 22 تا 23 و سی دقیقه از این شبکه پخش می شود و توانسته مخاطبان خاص خود را پیدا نماید .
یکی از ویژگی های این برنامه ، متفاوت بودن گروه های برنامه سازی است به طوری که هر شب یک گروه برنامه ساز با طرحی مختلف برنامه را به روی آنتن برد ه و با مخاطبان همراه می شود .

در شباهنگام سه شنبه ها ، برای همراهی شنونده ها موضوعی در نظر گرفته می شود که نویسنده به ان اشاره می کند تا شنوندگان به صورت پیامکی با برنامه همراه باشند.
نویسنده در ارتباط با موضوع برنامه نکاتی را در ادامه یادآور می شود و به فراخور موضوع از روایات ، ضرب المثل ها و حکایت ها استفاده می کند .
یکی از بخش های برنامه معرفی یکی از شاعران استان مازندران است که شامل شاعران معاصر و غیر معاصر می شود . مقدمه ای کوتاه از زندگی  یکی از شاعران هم استانی گفته شده و در ادامه یکی از اشعار او خوانده می شود .

آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، معرفی کتاب ، داستان کوتاه و... .

سال تولید: 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو