جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود

شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود


نائب رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی مازندران گفت : شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود .

شایعه شیوع آنفلوانزای مرغی در طیور صنعتی مازندران هدفمند بود

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر میران آملی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در آمل افزود : با گزارش های میدانی کارشناسان دامپزشکی ، به هیچ وجه تاکنون در طیور صنعتی مازندران موردی از آنفلوانزای مرغی مشاهده نشده است .
وی گفت : کسانی که این شایعه را در شبکه های اجتماعی و رسانه ها منتشر کردند ، قصد ضربه زدن به فعالان صنعت طیور مازندران را دارند .
او به تولید ماهانه حدود 20 هزار تن گوشت مرغ در زنجیره توزیع کشور اشاره کرد و گفت: مازندران یکی از قطب های مهم تولید و عرضه مرغ گوشتی در کشور است و متاسفانه برخی سودجویان و رقبا با هدف ضربه زدن به این صنعت پردرآمد و اشتغالزا ، هر چند وقت به بهانه های مختلف ، تولید کنندگان استان را دچار استرس می کنند.
** ضرورت اصلاح بیمه کشاورزی
نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران همچنین با اشاره به خسارت باغداران استان در سرما و برف کم سابقه اوایل آذر امسال ، گفت : این مشکلات برای باغداران مازندرانی در حالی رقم خورد که شمار زیادی از باغداران به علت همکاری نداشتن مناسب بیمه گذار ، تمایلی به بیمه کردن محصولات خود نداشتند و متاسفانه در این بخش خسارت زیادی برجای ماند.
وی افزود : شفاف نبودن بیمه ها در حمایت واقعی از بخش تولید باعث شده تا از حدود 120 هزار هکتار باغ مرکبات مازندران کمتر از 6 هزار هکتار زیر پوشش بیمه باشد .
او ادامه داد : این رقم ناشی از ناامیدی باغداران از نحوه پرداخت و کمی میزان غرامتی است که بیمه به آنان در سال های گذشته پرداخت کرد .
نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت : بخشی از خسارت وارده ناشی از سرما و برف ماه گذشته به کشاورزان مازندرانی در نشست مجمع نمایندگان استان ، اتاق بازرگانی با هیات دولت و مجموعه مدیران استان در قالب تسهیلات کم بهره و بلاعوض جبران می شود.
** رتبه یک مازندران در بسته رونق تولید
میزان آملی همچنین از همکاری و تعامل بانک های مازندران در پرداخت تسهیلات رونق تولید قدردانی کرد و گفت : خوشبختانه اکنون در مازندران فضای پرداخت تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت و کمک بانک ها به بخش تولیدی صنعت و کشاورزی واحدهای زیادن دیده امیدوار کننده است.
وی با بیان اینکه سهم مازندران از مجموع هفت هزار و 500 واحد صنعتی و تولیدی اولویت دار کشور برای بهره مندی از تسهیلات رونق تولید حدود 480 میلیارد تومان بوده است ، افزود : تاکنون با کمک و تسهیل بانک های استان، حدود 200 میلیارد تومان از تسهیلات مصوب شده رونق بخش تولید پرداخت شده و پرونده بقیه واحدهای نیز در مراحل تکمیل پرونده قرار دارد.
وی، سهم واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و صنعتی آمل را که بیشترین میزان دریافتی تسهیلات رونق تولید را در مازندران داشتند ، حدود 42 میلیارد تومان اعلام کرد.