شاپرک

برنامه ای متناسب با گروه سنی خرسالان به تهیه کنندگی مینا اسدالهی است که در روزهای فرد  هفته از ساعت 11:00به مدت 15دقیقه  از صدای شبکه تبرستان پخش می شود.

 مخاطبان این برنامه خردسالان (  محدوده سنی 4تا 7 سال) است. این برنامه تولیدی که به صورت ترکیبی نمایشی ست با حضور خردسالان تهیه می شود که بخش های متنوعی دارد .

آیتمهای برنامه عبارتند از:

آرم: آرم برنامه تلفیقی از صدای خردسالان و موسیقی بسیار شاد کودکانه است.

2-اجرا : به عهده دو شخصیت است. شخصیت خاله که در واقع مجری اصلی برنامه است و نقش پیش برنده برنامه را دارد. شخصیت مکمل خاله کودک خردسالی است به نام چشم بلبلی. چشم بلبلی در واقع نماینده ای از همه کودکان است که د رکنار با مزگی ها و شیرین زبانی هایش اشتباهاتی نیز انجام می دهد. اما از آنجا که در هر برنامه خردسالانی مهمانند رفتار چشم بلبلی را داوری می کنند یعنی موضوع برنامه هر چیزی که هست چشم بلبلی بر خلاف آن عمل می کند و در نهایت نیز با صحبتهای بچه ها به اشتباه خود پی می برد .مهمانان  هم که از مهد ها و یا به صورت شخصی از شهر و روستا می آیند علاوه بر صحبت کردن شعر می خوانند و از خود و آرزوها و دنیای کودکانه شان حرف می زنند.

3-سرود: در هر برنامه نیز سرودهایی کودکانه پخش خواهد شد.

4-گزارش : در بخش گزارش ،گزارشگر به سراغ مهدهای کودک و مراکزی که خردسالان در آن فعالیت ورزشی، قرآنی یا هنری انجام می دهند می رود و با آنها صحبت می کند. گاهی هم از سرودها و شعرهای انفرادی یا دسته جمعی آنها گزارش می گیرد.

 

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

گویندگان: پور رمضان-خوزان

گزارشگر:مائده باقری

نویسنده :مینا اسدالهی

صدابرداران:حق شناس-یوسفی-نتاج-نژاداحمد

 

 

تاریخ تولید: 1393


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو