سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شأن ماه مبارک رمضان در سواحل حفظ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شأن ماه مبارک رمضان در سواحل حفظ شود

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، بابک شمس‌ناتری جمعه شب به همراه کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر از طرح‌های سالم‌سازی دریا در نوشهر بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما فضای امن همراه با آرامش و نشاط و پویایی در سواحل است، اظهار کرد: امیدواریم مسافران و گردشگران و مردم فهیم منطقه که برای استفاده از مواهب الهی و طبیعت خدادادی به سواحل می‌روند حتما با متولیان امر و کسانی که دغدغه فضای پاک و سالم و بدون مشکل و آسیب را دارند همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

شمس‌ناتری با تاکید بر اینکه آرزومندیم که در تابستان 93 علاوه بر ساحل نوشهر، دیگر سواحل دریا در مازندران نیز هیچ غرقی نداشته باشد، افزود: انصافا ستاد ساماندهی سواحل نوشهر که در نخستین جلسه به ریاست فرماندار نوشهر برگزار شد همه با همدلی و با این نیت که ساحل امسال ساحلی با نشاط‌تر و پاک‌تر باشد کار را آغاز کردند و در راستای وفاق، همدلی، تعاملات و مشارکت بیشتر بین متولیان فرهنگی شهرستان و ستاد طرح سالم‌سازی دریا چندین جلسه دیگر نیز برگزار شد.

این مسئول بیان کرد: مطمئنا امسال کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی شهرستان نوشهر با مشارکت و همراهی تمامی اعضای ستاد روزهای خوبی را برای مردم و مسافران و گردشگران رقم خواهد زد و در همین ارتباط برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوع، برپایی نمایشگاه‌ها، برگزاری مسابقات و نیز برنامه‌هایی در شأن فرهنگ بومی منطقه در سواحل انجام می‌شود.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر تصریح کرد: نوشهر یکی از شهرهایی است که بیشترین ساحل را دارد و سه طرح گردشگری ارزشمند و ملی سیترا و سی‌سنگان که خود از معدود پارک‌های جنگلی کشور است که در کنار ساحل واقع شده است و همچنین ساحل گردشگری جدیدالتاسیس منطقه  اَناروَر نوشهر را در خود جای داده است.

وی ادامه داد: جمعی از کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازدید از سواحل را به کار گرفتیم که البته علاوه بر بازدیدها در طول روز ، بازدیدهای شبانه نیز در دستور کار قرار دارد و انجام خواهد شد چرا که باید در شأن فرهنگ مردم نوشهر رفتار و مهمان‌نوازی خود را اثبات کنیم.

شمس‌ناتری به در پیش بودن ایام ماه مبارک رمضان اشاره و تاکید کرد: ماه اول تابستان با ماه مبارک رمضان همزمان می‌شود و بنابراین باید شأن این ماه در سواحل نوشهر حفظ شود تا از برکات معنوی این ماه بیش از پیش بهره‌مند شویم.