جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سینماهای مازندران سال خوبی را آغاز کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

سینماهای مازندران سال خوبی را آغاز کردند

علی کاویانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار داشت: رونق سینماها به رونق فیلم‌ها بستگی دارد، این فیلمِ خوب است که سینما را پرمخاطب می‌کند.

وی درباره اینکه اوج سینماهای مازندران را حداقل در سه سال گذشته در اکران چه فیلم‌هایی می‌دانید، به فارس گفت: ‌در سال‌های اخیر با آمدن فیلم اخراجی‌ها، سینماهای ما از حالت بی‌رمقی بیرون آمد و مخاطبان خاص خود را پیدا کرد.

مدیر امور اجرایی سینماهای استان که نخواست تا آماری از میزان فروش فیلم‌ها بدهد، تصریح کرد: مبلغ فروش فیلم مهم نیست، چراکه بهای بلیط‌ها در هر دوره زمانی فرق می‌کند، به عنوان مثال بهای بلیط فیلم شهر موش‌ها 2 اکنون نسبت به روزهای نخست تغییر کرده است، بنابراین معیار ما تعداد تماشاچیان و مخاطبان هستند.

وی تصریح کرد: هر چند به نظر می‌رسد شهر موش‌ها بینندگان خوبی داشت اما اخراجی‌ها 2 نیز به همین اندازه و حتی تماشاچی بیشتری را به خود جلب کرد.

این مسئول اظهار داشت: فیلم اخراجی‌ها 2 مخاطبان خاصی به خود دید و حتی فردی بود که 12 بار اخراجی‌ها را تماشا کرد.

مدیر سینما سپهر ساری در بخش دیگری از گفت‌وگو با بیان اینکه در مجموع امسال سال خوبی برای سینماهای مازندران بود، افزود: معراجی‌ها، «چ»، خط ویژه، فرش قرمز و شهر موش‌ها توانستند رونق را به سینماها برگردانند.

کاویانی درباره اینکه آینده سینمای مازندران را چگونه ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: اگر فیلم‌های خوبی مثل آنچه که امسال روی پرده سینماها رفت ساخته شود، می‌توانیم به آینده سینما امیدوار باشیم.

وی با اشاره به دیجیتالی شدن سینماهای فعال استان و کنار رفتن سینمای «آپارات»، افزود: تمام سینماهای ما با حمایت حوزه هنری دیجیتال شدند و پخش آنها از کیفیت بالایی برخوردار است.

مدیر امور اجرایی سینماهای مازندران گریزی به سینماهای فعال استان زد و گفت: در حال حاضر سینما بهمن بهشهر، سپهر ساری و بهمن یک و دو در آمل با حدود 25 پرسنل، از سینماهای فعال زیر نظر «موسسه بهمن سبز» وابسته به حوزه هنری هستند و سینماهای چالوس، بابل و بابلسر نیز وابسته به بخش خصوصی در حال فعالیت هستند. همچنین سینمای نوشهر با همکاری حوزه هنری و شهرداری این شهر در حال ساخت است.

وی درباره اینکه برنامه آینده امور سینماهای مازندران برای پیشرفت سینماهای استان چیست، اظهار داشت: این پیشرفت بسته به پیشرفت و کیفیت فیلم‌های سینمایی است، سینماها در مدل جدید باید به سمت یک سینما با چند سالن‌ مجزا بروند تا امکان پخش همزمان چند فیلم در یک سینما، ایجاد شود.

این مسئول در بخش پایانی گفت‌وگو، اظهار داشت: فیلم شهر موش‌ها 2 بیننده‌های ناخوانده داشت، بزرگ‌ترها به خاطر بچه‌ها وارد سینما شدند، برخی از آنها با فیلم همراه بودند و برخی‌ها اصلا توجهی به فیلم نداشتند و فقط برای همراهی فرزندان خود آمده بودند.

کاویانی درباره نظر شخصی خود راجع به این فیلم، گفت: در سال‌های اخیر فیلم‌های کودک مانند عملیات مهد کودک، جعبه موسیقی، کلاه قرمزی و بچه‌ننه، تنهای تنهای تنها و کلاه قرمزی و پسرخاله اکران شد اما شهر موش‌ها 2 کار خوب و جذابی است به‌ویژه برای آنهایی که شهر موش‌های یک را دیدند.

مدیر امور اجرایی سینماهای مازندران در پایان گفت: پس از اتمام اکران شهر موش‌ها 2 فیلم‌های آتش‌بس 2، آرایش غلیظ و مهمانداری اکران می‌شود.