سیمای کشاورزی

عنوان برنامه ای است که با هدف آموزشی-اطلاع رسانی ،به تهیه کنندگی مهدی حاجی زاده  دوشنبه ها از ساعت 20:15 به مدت 20 دقیقه از شبکه طبرستان پخش می شود.
استان مازندران با توجه به موقعيت خاص جغرافيايي، خاک حاصلخيز، آب فراوان و تجميع شرايط مساعد طبيعي يکي از قطب‌هاي قوي کشاورزي ايران به شمار مي‌آيد.
به طور کلي اقتصاد مازندران قطع نظر از برخي فعاليت‌هاي محدود صنعتي و اقتصادي متکي بر کشاورزي است و هنوز درصد زيادي از جمعيت اين استان زرخيز را کشاورزان ساکن در مناطق روستايي تشکيل مي‌دهند که به امر زراعت و توليد فرآورده‌هاي کشاورزي اشتغال دارند. آب و هوای چهار فصل و خاک حاصلخیز، سبب شده است تا مازندران به عنوان طلایه دار کشاورزی ایران جایگاهی مهم در خودکفایی کشور داشته باشد و توسعه کشاورزی دانش بنیان به ارتقای این جایگاه کمک شایانی خواهد کرد.
بدون شک تاثیر رسانه در انتقال پیام به مخاطبان بر هیچکس پوشیده نیست  و با توجه به نقش رسانه های استانی که به نوعی بیانگر مختصات فرهنگی،  اجتماعی و اقلیمی هراستان میباشد ، لذا طرح تلویزیونی سیمای کشاورزی با نگرش جدید به مقوله مهم کشاورزی ، دامداری، مراتع ، طیور وغیره ارائه شده است.
برنامه سیمای کشاورزی با رویکرد اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی سعی در معرفی چهره های موفق در رشته ها و بخشهای مختلف کشاورزی-دامداری و .... و همچنین معرفی کارآفرینان نمونه دارد .بیان مشکلات و معضلات و ارایه پیشنهاد و راهکار از زبان تولیدکنندگان از بخشهای این برنامه است.
موضوعاتی که قرار است در برنامه سیمای کشاورزی به آن پرداخته شود ، زراعت ، امور دام و طیور ، جنگلداری ، شیلات ، مدیریت ترویج و آموزش ، باغبانی ، ماشین الات کشاورزی ، آب و خاک ، دامپزشکی و صنایع روستایی و...  می باشد .
بحث کارشناسی-موسیقی-وله-گزارش از آیتمهای این برنامه است.
 


 

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

کارگردان:مهدی حاجی زاده
تدوین:رمضانعلی امامی
نور و تصویر:مشایخی فر
صدا:رجب صادقی
تکنسین:علی فیروزجایی
دستیار:سودابه علیزاده
کارشناس همراه: تقی تبار