جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

سیمای سلامت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سیمای سلامت

Loading the player...

برنامه ای کارشناس محور و به تهیه کنندگی محسن بزرگی می باشد که موضوعات پزشکی را در راستای افزایش آگاهی مخاطبان ، هر روز از ساعت 18:30 از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
مفهوم سلامتي، مطلق نبوده و نسبي است و هر فرد در مقايسه خود با شرايط قبلي اش و يا مقايسه خود با ديگـران آنرا معنـي مي‌كنـد و در زمان‌ها و مكان‌هاي مختلف ممكن است مفهوم آن متفاوت باشد. اگر بخواهيم يك تعريف عملي و عيني از سلامتي ارائه دهيم بايد بگوييم سلامتي عبارتست از فقدان بيماري و داشتن تعادل جسمي و رواني.
براي توانمندسازي مردم در مراقبت از سلامت خود ، خانواده و اطرافيان ، راهي جز توسعه منطقي و ساختاري آموزش سلامت در بخش سلامت وجود ندارد . توسعه برنامه هاي آموزش سلامت در جامعه و محيط هاي كاري مي تواند در پيشرفت و ارتقاي سلامت و كاهش تقاضا و هزينه هاي خدمات درماني بسيار مؤثر باشد .
یکی از راههای ارتقای سلامت ، برنامه ريزي و استفاده بهينه از رسانه هاي ارتباط جمعي است . رسانه هاي گروهي در بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهيهاي مردم در يافتن خدمات بهداشتي مؤثر و مناسب و استفاده از آنها نقش بسيار مهمي را ايفا مي كنند . حمايت رسانه ها ، به عنوان يك استراتژي ارتقاي سلامت محسوب مي شود. در واقع رسانه هاي گروهي و از جمله تلویزیون مي توانند در زمينه ارايه اطلاعات و آگاهي در مورد سلامت به جامعه ، به ويژه در زمينه هاي ارتقاي سلامت ، پيشگيري ، آموزش در زمينه عوامل مخاطره آميز و اطلاعات در زمينه مواد مخدر مشاركت كنند . رسانه هاي گروهي همچنين مي توانند روي رفتارها و عادتهاي بهداشتي افراد ، استفاده از خدمات بهداشتي و درماني ، فعاليتهاي حفاظت از سلامت و سياست هاي حامي سلامت و بهداشت جامعه تأثير گذار باشند . لذا برنامه سیمای سلامت در همین راستا ارائه می شود.

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده:محسن بزرگی
تدوینگر و کارگردان:هادی محمدی درواری
نویسنده و کارشناس:عاتکه هادی نژاد
نریتور:مریم حسینی
تصویربرداران:هادی محمدی درواری-محمد شیرزاد فر
دستیار تهیه:مریم آشتینه
ناظر کیفی:دکتر محمد سلطان تویه