رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

سیل خسارت های سنگینی به شهرستان های غرب مازندرن وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیل خسارت های سنگینی به شهرستان های غرب مازندرن وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ، گفت: بارندگی شدید و درپی آن وقوع سیلاب خسارت های سنگینی به شهرستان های غرب مازندران بویژه تنکابن و رامسر وارد کرد.

سیل خسارت های سنگینی به شهرستان های غرب مازندرن وارد کرد

علی اصغر احمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : متاسفانه این بلای طبیعی بیشترین خسارت را به زیرساخت ها ، تاسیسات زیربنایی ، ابنیه راه ها ، واحدهای مسکونی و باغ های کشاورزی وارد کرده است.
وی با بیان آن که سیل روز گذشته بیشترین خسارت را به شهرستان تنکابن وارد کرده است، ادامه داد : حدود 13 الی 15 روستای این منطقه شب گذشته در محاصره سیل قرار گرفته بودند که درپی آن تعداد زیادی از واحدهای مسکونی این شهرستان دچارآبگرفتگی شده بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ، گفت : در شهرستان رامسر نیز با توجه به آن که بیشتر آبگرفتگی ناشی از بارندگی شدید و سیل در حوزه شهری داشتیم تعدادی از واحدهای مسکونی در این مناطق دچار آبگرفتگی شده اند و به زیرساخت های شهری نیز خسارت هایی وارد شد.
احمدی ، با اشاره به اعلام اداره کل هواشناسی مازندران مبنی برآن که از حوالی ساعت 9 روز جمعه هفته پیش تا حوالی ساعت 23 شنبه شب هفته جاری مقدار 230 میلی متر بارندگی در سامانه این نهاد ثبت شده است ، گفت : چنین رخدادی مبین آن است که میانگین بارندگی سالانه در استان حدود 720 میلی متربوده است.
وی ، توضیح داد : به علت حجم انبوه بارندگی به مدت 32 ساعت در منطقه و نداشتن گنجایش زیرساخت های روستایی و شهری برای جذب و هدایت آن منجر به جاری شدن سیل و درنهایت منجر به آبگرفتگی معابر شهری ، واحدهای مسکونی و تجاری دراین مناطق شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ، گفت : هم اینک کارشناسان ادارات ذیربط برای ارزیابی خسارت های وارده براثر سیل به شهرستان های سیل زده اعزام شده اند.
احمدی ، افزود : میزان خسارت ها به طور دقیق و مستند از سوی کارشناسان بنیاد مسکن ، جهاد کشاورزی ، راه و شهرسازی ارزیابی و دریک فرآیند اداری به استانداری مازندران فرستاده می شود.
وی ، اظهارداشت : هم اینک تمامی نیروهای ستاد مدیریت بحران در مناطق حادثه دیده اعزام شده اند و علاوه برآن وضعیت این شهرستان ها به حالت عادی برگشته است.