رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

سیل به 92 واحد مسکونی در بخش بلده نور خسارت وارد کرد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سیل به 92 واحد مسکونی در بخش بلده نور خسارت وارد کرد

سیل به 92 واحد مسکونی در بخش بلده نور خسارت وارد کرد


رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نور گفت که سیل اخیر به حدود 92 واحد مسکونی در 12 روستای بخش بلده از توابع این شهرستان خسارت جدی وارد کرد.

سیل به 92 واحد مسکونی در بخش بلده نور خسارت وارد کرد

رضا کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : سیل متاسفانه به 28 واحد مسکونی از صفر تا 30 درصد ، 56 واحد از 30 درصد تا 60 درصد خسارت جدی وارد کرده و حدود هشت واحد مسکونی نیز در این بخش به طور صد درصد تخریب شد.

وی اظهارداشت : کارشناسان این نهاد به طور دقیق این میزان خسارت ها را ارزیابی کرده و اسناد و مدارک لازم به صورت مستند به فرمانداری این شهرستان با هدف انجام اقدامات لازم برای جبران این میزان خسارت ها ارسال کردند.

وی اظهارداشت : سیل متاسفانه علاوه برآبگرفتگی این واحدهای مسکونی همچنین سبب آب بردگی تعدادی از این واحدها شده به طوری که دیگر آثاری از زمین و بنای مسکونی دراین منطقه وجود ندارد.

رییس بنیاد مسکن نور گفت : به عنوان نمونه سیل در روستای مزید دو واحد مسکونی و زمین آن را نیز به طور کامل از بین برد که با رایزنی های صورت گرفته با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سعی می شود یک قطعه زمینی در نقطه دیگری از این روستا برای مالک آن در نظرگرفته شود.

کاظمی از مسوولان استانی و ملی خواستارشتاب بخشی در فرایند تخصیص اعتبارات لازم با هدف جبران خسارت های وارده به روستاییان سیلزده در بخش بلده نور شد.

سیلی که در بیست و سوم ماه فروردین سال جاری در غرب مازندران جاری شد حدود هزارمیلیارد ریال به زیرساخت ها و بخش های حوزه کشاورزی و مسکونی این مناطق وارد کرد.