سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

سیل اخیربیش از 294 میلیارد ریال خسارت به شهرستان نوشهر وارد کرد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سیل اخیربیش از 294 میلیارد ریال خسارت به شهرستان نوشهر وارد کرد

سیل اخیربیش از 294 میلیارد ریال خسارت به شهرستان نوشهر وارد کرد


فرماندار نوشهر ، میزان خسارت ریالی ناشی از بارندگی شدید و درپی آن جاری شدن سیل هفته گذشته به بخش های مختلف این شهرستان را حدود 294 میلیارد و 690 میلیون ریال اعلام کرد.

سیل اخیربیش از 294 میلیارد ریال خسارت به شهرستان نوشهر وارد کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدعلی قمی اویلی روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان در فرمانداری نوشهر، گفت : این بلای طبیعی متاسفانه به زیرساخت های شهری ، روستایی و بخش کشاورزی شهرستان خسارت های سنگینی وارد کرد.

وی میزان بارندگی ثبت شده منجر به وقوع سیل دراین شهرستان را مقدار 179 میلی متر اعلام کرد و ادامه داد : براساس اداره کل هواشناسی مازندران ، نوشهر شاهد بیشترین بارندگی نسبت به سایرشهرستان های این استان بوده است.

وی با اشاره به آمادگی کامل و حضور به موقع اعضای ستاد مدیریت بحران و نیز همکاری پیمانکاران بخش خصوصی در سیل اخیر گفت : امروزباید به طوردقیق تمامی مناطق سیل خیز شناسایی و در بعد پیشگیری و خسارت های ناشی از این بلایای طبیعی درشهرستان از سوی مسوولان نهادهای ذیربط اقدام اساسی صورت گیرد.

قمی با اشاره به خسارت های جبران ناپذیر بیش ازدو دهه سیل به بخش های مختلف شهرستان ، افزود : دیگر زمان آزمون و خطا نیست بلکه باید براساس تجربه های سنوات گذشته علت های وقوع سیل بررسی و دربعد پیشگیری ، مقابله و مهار سیل در منطقه برنامه ریزی های لازم ازسوی مسوولان ذیربط صورت گرفته باشد.

وی ، مکانیزه کردن سردهنه های کشاورزی ، آزاد سازی حریم رودخانه ها و برخورد جدی با هرگونه ساخت وساز غیرمجاز ، پاکسازی ولایروبی بموقع رودخانه ها ، پیشگیری از برداشت شن وماسه از بستر رودخانه ها ، برخورد جدی با متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی ، ترویج فرهنگ بیمه ساختمانی ، محصولات کشاورزی و توجه به مقوله آموزش را از موثرترین شیوه های پیشگیری ، مقابله و مهار سیل در این منطقه معرفی کرد.

فرماندارنوشهر، رعایت نکردن قانون از سوی مسوولان ادوارگذشته را یکی از علت های اساسی وقوع سیل و سیلاب و درپی آن خسارت های جبران ناپذیری به بخش های مختلف این شهرستان ذکرکرد.

قمی همچنین با اشاره به دشواری های عبور و مرور اهالی تعداد دو روستای آسیب دیده ناشی از سیل خواستار توجه جدی مسوولان نهادهای ذیربط نسبت به مرمت راه های ارتباطی این روستاها با هدف تردد آسان اهالی آن درمنطقه شد.

وی همچنین از برگزاری نشستی مشترک با مسوولان چالوس به منظور تصمیم گیری در جهت رفع نقاط سیل خیز رودخانه گندابرود و پیشگیری از خسارت های ناشی از آن به زیرساخت های این دو شهرستان در آینده نزدیک خبرداد.

بارندگی شدید روز یکشنبه هفته گذشته و درپی آن جاری شدن سیل خسارت های جبران ناپذیری به برخی از استان های کشور بویژه مازندران وارد کرد.