سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سیلاب 20 میلیارد ریال به پل معلم کوه تنکابن خسارت وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیلاب 20 میلیارد ریال به پل معلم کوه تنکابن خسارت وارد کرد

رییس راه و شهرسازی تنکابن از خسارت 20 میلیارد ریالی به پل معلم کوه بخش نشتا این شهرستان که بر اثر طغیان رودخانه ، شب گذشته (دوشنبه)ریزش کرده بود ، خبر داد.

سیلاب 20 میلیارد ریال به پل معلم کوه تنکابن خسارت وارد کرد

تورج فتحی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا ، گفت : این پل با سه دهانه 16 متری به طول 48 متر بر روی رودخانه ازارود ساخته شده و دو دهستان کترا و تمشکل را به هم متصل می کرد .
وی اظهار داشت : متاسفانه در سال های اخیر به دلیل برداشت بی رویه شن و ماسه ، بستر این رودخانه 20 متر پایین رفت به طوری که در دوسال گذشته پی این پل که 3 متر در زیر زمین قرار داشت به روی آب آمده بود و به شدت در معرض خطر ریزش قرار داشت .
فتحی به آسیب دیدگی شدید این پل در سیل دوهفته گذشته اشاره کرد و بیان داشت : پس از آنکه سیل اخیر آسیب جدی به دهانه های این پل وارد آورد ، تلاش کردیم تا با تزریق 200 متر مکعب بتون به پایه ها و دهانه های این پل جلوی ریزش آن را بگیریم اما به دلیل ادامه بارندگی ها و پایین نرفتن آب رودخانه ، تمامی تلاش های ما بی نتیجه ماند.
رییس راه و شهرسازی تنکابن تصریح کرد : برای تردد خودروها از این رودخانه نیز محدوده ارتفاع مشخص کردیم تا خودروهای سنگین از آن عبور نکنند اما ورود همزمان پنج خودرو بر روی این پل باعث ریزش پل و مصدومیت شهروندان شد.
وی یادآور شد : در حال حاضر دو دهانه این پل خراب شده و تردد از روی آن امکان پذیر نمی باشد.
ریزش پل معلم کوه در شب گذشته 17 نفر را روانه بیمارستان کرد متاسفانه یکی از مجروحان این حادثه دچار ضایعه نخاعی شده است.
شهرستان 150 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است .