جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

سیره و روش حضرت زهرا (س) الگوی برای بشریت است - نمایش محتوای خبر

 

 

سیره و روش حضرت زهرا (س) الگوی برای بشریت است

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام یدالله مقدسی صبح امروز در یادواره 17 تن از شهدای مسجد صاحب الزمان(عج) نکا گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا، زنده کننده یاد شهدا و از غفلت رها کردن ما از این دنیای خاکی است.

وی اظهار داشت: شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس در دوران دفاع عاشورایی جانانه و عاشقانه برای حفظ و حراست از این نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی جان شیرین خود را کردند.

مقدسی با بیان اینکه ما هر چه داریم از برکت خون شهدا است و تداوم انقلاب با پاسداشت یاد و خاطره شهدا میسر می‌شود، افزود: باید حافظ دستاوردهای این عزیزان باشیم، چرا که تمام عزت، افتخار و سرافرازی ایران اسلامی مرهون فداکاری و ایثار شهداست.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه غفلت از شهدا و خون‌های پاکی که برای این انقلاب ریخته شد خیانت است گفت: باید یادمان باشد چه خون‌هایی ریخته شد تا امروز ما بتوانیم در نهایت امنیت و عزت به سر ببریم.

وی با تاکید بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا تصریح کرد: برگزاری یادواره این عزیزان، علاوه بر نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، حافظ ارزش‌های اسلامی و خنثی کننده دسیسه‌های دشمنان است.

مقدسی با گرامیداشت سالروز شهادت زهرای اطهر(س) بیان داشت: فاطمه برای ولایت و ولایتمداری سختی‌ها و مشقت فراوانی را تحمل کرده و اشک‌های فراوانی ریختند تا ولایت پابرجا و باقی باشد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: حضرت زهرا(س) برای اساس انقلاب که ولایت علی(ع) است اشک ریختند تا ولایت به عنوان ستون در جامعه باقی بماند و حمایت از ولایت علی (ع) برای فاطمه زهرا(س) از اولویت‌های مهم بوده است.

وی در پایان اذعان داشت: اساس فرهنگ دینی و اسلام از مسائل مهم  در جامعه اسلامی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر اساس جامعه بر مبنای مسائل دینی و اسلامی شکل گیرد از بسیاری از انحرافات و بلایا و مشکلات جلوگیری می‌شود.