جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود

سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود


امام جمعه بابل با تاکید بر عزاداری در ایام فاطمیه گفت: مواضع و سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود.

سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود

امام جمعه بابل با تاکید بر عزاداری در ایام فاطمیه گفت: مواضع و سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در مراسم عزاداری حضرت فاطمه الزهرا (س) در مدرسه خاتم‌الانبیا (ص) این شهر اظهار کرد: ایام فاطمیه را در قالب برپایی مراسم عزاداری انجام دهید و دسته‌های عزاداری را پرشورتر از گذشته برپا کنید.

امام جمعه بابل با تاکید بر عزاداری در ایام فاطمیه، بیان کرد: مواضع و سیره فاطمی در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه روح اقامه عزای حضرت فاطمه (س) باید در جامعه تجدید و نهادینه شود، افزود: اگر قرآن‌کریم حضرت مریم را زن برتر می‌داند برای دوران خود آن حضرت است، اما حضرت زهرا (س) جزء برترین مخلوقات در همه دوران هستند.

روحانی با اشاره به ولایت تکوینی خداوند بر مخلوقات، تصریح کرد: خداوند متعال این نوع ولایت را در اختیار برخی خواص و اولیای خود قرار می‌دهد که حضرت زهرا (س) نمونه‌ای از این خواص هستند.

امام جمعه بابل یکی از دلایل نائل شدن حضرت فاطمه (س) به درجات عالی را، زهد و عبادت آن حضرت نظیر نماز و نوافل آن برشمرد و بیان کرد: باید مصایبی که برای عبودیت محض و دفاع تمام عیار از حریم ولایت بر آن حضرت وارد شده برای همگان آشکار شود.

روحانی با اشاره به اینکه امروز کلمات حضرت فاطمه (س) باید سرمشق زندگی همه بانوان و بلکه مردان باشد، اظهار کرد: آن حضرت، مقام واقعی و کرامت حقیقی زن را به دنیا ابلاغ کردند.

وی در پایان گفت: جامعه ما به پیروی از روش همسرداری و تربیت فرزند آن حضرت نیاز دارد.