جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سوگنامه باران - نمایش محتوای صدا

 

 

سوگنامه باران

Loading the player...

عنوان ویژه برنامه اربعین ،با ساختار ترکیبی نمایشی و  به تهیه کنندگی علیرضا دهقان است که از شب قبل از اربعین(10 آذر) به مدت 12 شب از ساعت 17:00 ،به مدت 90 دقیقه به طور زنده از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
  «محرم» ماه حماسه و شهادت و جوانمردي، ماه ظلم ستيزي و مبارزه با تبعيض و ذلت است. محرم ماه امر به معروف و نهي از منکر است؛ و صَفَر، دومین ماه قمری پس از محرم است که در آیینِ اسلامیِ ما، جایگاه ویژه‌ای دارد.
  اربعین در متن زندگی شیعه و در عمق باورهای پاک او جریان داشته و نهضت کربلا در طول چهارده قرن با کوثری زلال و عمیق ، سیراب کننده جان‌ها بوده است. هم اکنون نیز، بیشتر از سالهای پیش، اربعین شهادت امام حسین (ع) کانونی است که میلیون‌ها دایره‌ی ریز و درشت از ارزش‌ها ، احساس‌ها ، عاطفه‌ها ، خِرد‌ها و اراده‌ها برگِرد آن می‌چرخد و پرگاری است که عشق را ترسیم می‌کند. پرگاری که از نقطه‌ی عاشورا شروع میشود و پس از گذر از اربعین، به بیست و هشتم ماهِ صفر میرسد.
راديو مازندران در راستاي اشاعه مطلوبِ ارزش‏هاي ايثار و شهادت امام حسين (ع)، برادر بزرگوارشان حضرت امام حسن مجتبی (ع)؛ جدِّ بزرگوارشان رسول گرامیِ اسلام (ص)؛ و همچنین غریبِ خاندانِ  امامت، حضرت امام رضا (ع) وهمگام با عزاداران هم استانی در این ایام  ويژه برنامه‌ای را برای انعکاس آیینها و عزاداری‌های روزهای اربعین تا پایان ماه صفر را با آیتم‌های متنوع  تولید و پخش مي‌کند.
در این ویژه برنامه که به روزهای پایانی ماه صفر اختصاص دارد تلاش می شود تا به معرفی ابعاد شخصیتی امام حسین (ع)، پیامبر گرامی اسلام، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، تبیین روشن بینانه و تحلیل روز آمد واقعه عاشورا، مسأله پیامبری، صلح امام حسن (ع) و علم امام رضا (ع) منطبق با فضای این ایام بپردازد و شنوندگان را با معارف قرآنی و روایی مربوط به روزهای پایانی ماه صفر آشنا کند.
آیتمهای برنامه عبارتند از:نمایش-کارشناس-گزارش-مداحی-اربعین در ادبیات فارسی-گزارش از کربلای معلی
 

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده:دهقان
نویسنده:نتاج
گوینده:قاسم نژاد-موسوی
گزارشگر:امینی-دلدار
صدابرداران:رقیه محسن تبار،سامی یوسفی،حق شناس،اوشیب نتاج،میرقربان نژاد،نژاد احمدپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو